Češi přestávají nakupovat zájezdy v předstihu

kupovani_zajezdu_v_predstihu

Stále více lidí odkládá podle serveru Novinky.cz dřívější nákup dovolené. Včasný nákup sice zůstává jedním z prostředků, jak ušetřit až dvacet procent při pořizování zájezdu, už druhý rok však zákazníci koupi dovolené odkládají a do hry se tak opět vrací čekání na slevy v poslední chvíli.

Na menším zájmu o takzvané first minute slevy se podepsaly zejména události v Egyptě a Tunisku, klienty znepokojuje i vývoj v Řecku.

Krachycestovek.cz ale dodávají: nezáleží jen na destinaci, důležité je také to, která cestovní kancelář slevy „na první chvíli“ nabízí a za jakých podmínek. Jedno ze základních pravidel opatrnosti totiž říká, že dlouhodobě nízké ceny zájezdů jsou samy o sobě důvodem k maximální ostražitosti, když navíc cestovka ještě láká klienty na další velké slevy za platbu předem, je lepší poohlédnout se rovnou po katalogu konkurence.

Ale zpět k Egyptu, Tunisku a Řecku.

V Egyptě podle Novinek vzrostla obecná kriminalita, což se již projevilo i v turistických letoviscích. Není jasné, jak důsledně budou za svými proklamacemi stát radikální náboženské strany, jejichž představitelé žádají značná omezení pro zahraniční návštěvníky země.

V Tunisku skončily demonstrace, policie nepozbyla vážnosti a autority, nová vláda dala najevo, že se postará, aby byl v zemi klid a pořádek, což se jí daří. Příslušná ministerstva dokonce plánují investovat více peněz do rozvoje turistické infrastruktury.

A Řecko? Nejistotu vnímají zákazníci cestovek i tam. Tím spíše, že se demonstrace a nepokoje projevily už i na Krétě a na Korfu. Právě tam, kde lidé žijí téměř výhradně z cestovního ruchu, měl být podle odborníků klid.