Brazilští úředníci povinně sledují erotické stránky

Zajímavou pracovní náplň má speciální skupina úředníků brazilského ministerstva cestovního ruchu. Pracovní dobu tráví tím, že vyhledávají internetové stránky propagující zemi jako Mekku sexuální turistiky.

Nejenže za to dostávají výplatu, ale za každou identifikovanou stránku dokonce i prémie. Podle informací agentury AP ministerstvo díky tomu identifikovalo v loňském roce 2 169 stránek s fotografiemi žen v lechtivých pozicích a s nabídkou sexu s nezletilými. Mnohé ze stránek pocházely ze Spojených států.

Na více než polovinu z těchto stránek si už brazilské úřady „došláply“ a přiměly jejich provozovatele sexuální obsah ze stránek odstranit, oznámila agentura AP s odvoláním na brazilské oficiální zdroje.

Ministerstvo v prohlášení oznámilo, že 1100 webových stránek už odstranilo sexuálně orientovaný obsah. A úřad se nyní snaží přesvědčit i ostatní ke stejnému kroku.

Eliminace těchto stránek je součástí kampaně bojující proti sexuálnímu zneužívání nezletilých zejména během mistrovství světa ve fotbale. Brazílie ho bude hostit v roce 2014. Už déle než rok Brazílie rozšiřuje plakáty a varovná upozornění, že sexuální zneužívání nezletilých je zločin.