Čeští zaměstnanci si nejvíc cení dovolené navíc

Ani stravenky, ani třináctý plat. Čeští zaměstnanci jsou ze všeho nejspokojenější, když jim firma nabídne dovolenou navíc.

Čtyři týdny už při současných požadavcích na pracovní nasazení zřejmě nestačí, chce to nejméně ještě týden navrch. A šéfové, kteří se chtějí stát opravdovým miláčky svých podřízených, nabízejí občas dokonce jako mimořádnou prémii šestý týden.

Pravidelný rozsáhlý mezinárodní průzkum Salary & Benefits Guide i letos uspořádala personální agentura Robert Half International. U českých zaměstnanců zjistila, že kromě dovolené navíc je láká také pružná pracovní doba. Zaměstnanci podle průzkumu také velmi oceňují, pokud jim zaměstnavatel umožňuje pracovat z domova.

Výsledky byly zveřejněny koncem března. Vyplynulo z nich také to, že preference zaměstnanců se oproti minulosti dost podstatně změnily. Ještě před několika lety patřila k nejžádanějším benefitům možnost dalšího vzdělávání – například prostřednictvím jazykových kurzů.

Ty se sice i letos umístily v první desítce top benefitů, lidem na nich ale zřejmě přeci jen už tolik nezáleží. Je to tím, že už všichni dotázaní řeči ovládají, nebo jsou prostě jen čím dál upřímnější?