Majitel firmy RS Tour spoléhá na špatnou paměť ostatních

Majitel a jednatel RS Tour, Roman Šimek, se aktuálně na webových stránkách své cestovní kanceláře, rozhořčeně brání před nedávným článkem v deníku Právo a na serveru Novinky.cz, který popsal, jak lidé, kteří stáli za loňským krachem cestovní kanceláří I. Parkam Holidays, „zvesela točí zájezdy dál“.

„Protože ukončením pracovního poměru pro CK Parkam Holidays jsem přišel o zdroj svého příjmu, rozhodl jsem se proto vzhledem ke své letité a výlučné praxi v oblasti cestovního ruchu, pokračovat v této oblasti podnikání v nově založené společnosti RS Tour,“ vysvětluje Roman Šimek založení své nové cestovky.

„Za celou dobu mého působení v cestovním ruchu jsem ani já, ani mnou spravovaná společnost žádnému obchodnímu partnerovi či zákazníkovi nic nedlužili,“ obhajuje se Šimek.

Není to tak úplně pravda: Šimek byl v letech 1998-2006 byl jednatelem firmy Parkam, později přesmyčkou přejmenovanou na Makrap. V letech 1994-2001 tato firma podle výpisu z obchodního rejstříku provozovala cestovní kancelář.

A zjevně také někomu dlužila, když skončila v likvidaci a když o ní Městský soud v Praze prohlásil ještě před výmazem z rejstříku, že „majetek dlužníka nepostačuje k úhradě nákladů konkurzu“. Toto i další detaily jsou lehce dohledatelné v obchodním rejstříku.

Jako třeba to, že Šimkovými parťáky v historicky prvním Parkamu a pozdějším Makrapu, byli zbylí dva společníci vloni v létě zkrachované cestovky I. Parkam Holidays, bulharský občan Petko Nikolov a Jaroslav Jánský.

„Jsem v oblasti cestovního ruchu důvěrně známý,“ píše R. Šimek ve své obhajobě na svém firemním webu. Souhlasíme. To by tak scházelo, aby po neslavném konci dvou firem s názvem Parkam nebyl.