Jak je pojištěna cestovní kancelář Bulsky Holidays?

pojisteni_bulsky_holidays

Média již upozornila na to, že CK I. Parkam Holidays, která zkrachovala vloni v létě, a Bulsky Holidays mají podezřele podobné katalogy. Nový katalog CK Bulsky nedávno přišel do schránek i těm podvedeným klientům Parkamu, kteří vloni neodletěli na plánovanou dovolenou a kteří doposud nedostali své peníze zpět.

Obě firmy ale toho mají společného mnohem víc. Deník Mladá fronta Dnes nedávno napsal, že jednatelkou nové cestovky je přítelkyně bulharského jednatele někdejší Parkam Holidays Petko Nikolova.

Deník dále tvrdí, že „papírově“ je u firmy vše v pořádku. My tvrdíme, že není. Firma ke dni vzniku tohoto článku neměla ve veřejně přístupném výpisu z Obchodního rejstříku mezi živnostmi uvedenu koncesi na provozování cestovní kanceláře. Tento výpis, na rozdíl od běžné praxe seriózních firem, které nemají co skrývat, nenabízí Bulsky ke stažení ani na svých webových stránkách.

Web této cestovní kanceláře na stránce „Pojištění“ zeje prázdnotou. Na stránkách je ke stažení jen certifikát vystavený Českou podnikatelskou pojišťovnou s datem 20. 12. 2011. Živnostenské oprávnění k provozování cestovní kanceláře, které je na webu firmy ke stažení, ale Bulsky získala už 19. prosince loňského roku.

Cestovní kancelář Bulsky na přímý dotaz médií neuvedla, na jakou sumu je pojištěna a tento údaj není možné zjistit ani u pojišťovny, která je vázána mlčenlivostí. Ze zákona má přitom mít každý zákazník možnost zjistit před uzavřením cestovní smlouvy, zda a jak je cestovní kancelář pojištěna.