Pozor na ženy, kterým muži vládnou – první část

Je-li majitelkou nebo jednatelkou cestovní kanceláře žena, je vhodné podívat se, čí je to žena. Podnikatelé v cestovním ruchu, kteří přivádějí své firmy k bankrotu, neváhají použit jako bílé koně i manželky nebo milenky.

Někdy ale nefunguje pátrání ani po společných jménech, ani po společných adresách. Živoucím příkladem je majitelka nedávno založené CK Bulsky Svetlana Nedelcheva.

Spojení s Petko Nikolovem, spolumajitelem zkrachovalé cestovky I. Parkam Holidays nám ale kolektiv zaměstnanců cestovní kanceláře na přímý dotaz emotivně popřel.

V branži se však šíří informace použitá deníkem Mladá fronta Dnes, že jednatelka této cestovky je skutečně přítelkyní bulharského jednatele I. Parkam Holidays. I ta námi zveřejněná, že ve skutečnosti jde o jeho manželku.

Nedelcheva se specializuje na bulharské pláže, v čemž jí Nikolov může vydatně – byť inkognito – pomáhat. Nejen svými kontakty v Bulharsku, ale i hotelem, který v Kitenu vede. Bulsky vznikla jen pár měsíců po krachu Parkamu a převzala i podobu jeho katalogů. Čtyřhvězdový hotel Kiten Beach proto nepříliš překvapivě úvodní webové stránce Bulsky dominuje.

Nikolov tak může jejím prostřednictvím pokračovat ve svých aktivitách v cestovním ruchu. V Česku jde však zřejmě o běžnou praxi. Nikdo nic nekontroluje, nestíhá ani netrestá. Petko Nikolov však jen okopíroval to, co např. jeho turečtí kolegové dělají ve velkém už roky.