Pozor na ženy, kterým muži vládnou – čtvrtá část

Tento týden vás upozorňujeme na cestovní kanceláře a cestovní agentury, v jejichž čele stojí ženy blízké mužům spojeným s krachy cestovek. Včera jsme se zmínili o Radce Šormové a tureckém podnikateli D. Evrenovi, kteří spolu společné adresy mají podnikatelskou minulost, s níž by se ne každý rád pochlubil.

Radka Šormová si ještě před krachem CK Travel Studio International v roce 2005 pořídila jako živnostník koncesi na provozování cestovní agentury.

A prodává zájezdy jiných, pojištěných cestovních kanceláří, protože její cestovní agentura být pojištěna nemusí. Po několika letech strávených v kancelářích v pražské Žitné ulici, přesunula svůj byznys do vestibulu stanice metra Budějovická, deset metrů od McDonaldu…

Na svých webových stránkách uvádí: „Naše cestovní agentura byla přijata ke dni 10. 1. 2009 do Asociace cestovních kanceláří České republiky. ACK ČR je výběrovou organizací s důrazem na kvalitu a podnikatelskou etiku členských subjektů.“

Skutečně? Je v souladu s etikou neplacení smlouvou podložených služeb a zárukou kvality zkušenost s úpadkem? Ví vůbec asociace o angažovanosti paní Šormové v cestovkách, které vlastnila s panem Evrenem nebo byla jejich jednatelkou?

V pořádku není ani to, co tvrdí Lástíky.cz na svých stránkách. „CA pravidelně ověřuje kvalitu a obnovuje nabídku zájezdů, a zároveň poskytuje pouze zájezdy cestovních kanceláří, které mají sjednané platné zákonné pojištění pro případ úpadku,“ píše se na webu Lástíky.cz.

Pravidelné ověřování má zřejmě asi tak roční frekvenci, protože CA Šormová na webu dosud mezi svými 95 partnery uvádí jak vloni zkrachované cestovní kanceláře (Vivamonde, Rea Style, Via Vera, Company Diamond Wind) tak ty, které šly do úpadku v dřívějších letech (např. Jiří Buček CK VHT – 2010).