Zkrachovala cestovní kancelář Redgreentours!

Cestovní kancelář Redgreentours vyhlásila úpadek, údajně z důvodu druhotné platební neschopnosti. Krachy cestovek.cz to zjistily na webu této cestovní kanceláře. Cestovka v krátkém prohlášení uvedla, že se jí přes veškerou snahu nepodařilo zajistit přepravu klientů, kteří měli dnes odletět na zájezd do Turecka a na Severní Kypr.

Poškození klienti letos již druhé zkrachovalé cestovky by nyní měli kvůli náhradě škody kontaktovat pojišťovnu Union na telefonních číslech 844 111 211 nebo 00421 904 895 605. Zatím není zřejmé, kolika zákazníků uvedené CK se krach týká a odhaduje se, že v zahraničí má několik set klientů.

Redgreentours šla do úpadku po třech letech existence, její jednatel a majitel Jaroslav Hlinomaz přitom už v minulosti čelil ekonomickým problémům. V létě 2010 mu zabavil jeho podíl ve firmě exekutor a letos v březnu na jeho firmu podala insolvenční návrh společnost brněnského podnikatele Radima Jančury Student Agency.

Podle insolvenčního cestovka dlužila svému proviznímu prodejci téměř půl milionu za prodané zájezdy. Cestovní kancelář Redgreentours dále dlužila necelých sto tisíc firmě DPL real za nájemné své brněnské pobočky. Student Agency sice svůj insolvenční návrh stáhla, ale krach CK Redgreentours to neodvrátilo.

„Pro nás pro všechny je to bomba a já jsem naprosto v šoku. Je mi to líto, ale zkrachovali jsme,“ řekl Jaroslav Hlinomaz v roce 2007 serveru iDnes.cz, tehdy ještě jako obchodní delegát společnosti FBSK 1907, která používala obchodní názvy I´m Travelling a Detur (firma patřila tureckému podnikateli T. Südoganovi, o němž Krachy cestovek již psaly).

V šoku jsou teď nepochybně lidé, kteří si zaplatili dovolenou a nikam neodcestovali.