Novým majitelem brněnské CK DAN TOUR se podle policie stal bílý kůň

V první polovině dubna letošního roku brněnské ředitelství Policie České republiky oznámilo, že zahájilo prověřování možné trestné činnosti osob jednajících za společnost DAN TOUR s.r.o, která od roku 1998 podnikala také jako cestovní kancelář.

Policie údajně získala poznatky, že společnost DAN TOUR může mít rozsáhlejší finanční problémy a že byla převedena na tzv. bílého koně. Policie se proto obrátila na sdružení cestovních kanceláří a agentur se žádostí o vyrozumění svých členů, aby v případě nevyrovnaných závazků zmíněné cestovní kanceláře vůči nim zvážili informování PČR o skutečnostech nasvědčujících spáchání trestného činu.

Jak zjistily Krachy cestovek.cz, tato policejní informace byla zveřejněna pouze na jedněch webových stránkách a to formou příspěvku od brněnské pobočky hospodářské komory (OHK Brno). Na žádném z webů obou českých profesních asociací se redakci našeho portálu nepodařilo tuto policejní informaci dohledat.

Redakce portálu Krachy cestovek.cz se pokusila emailem a telefonicky ověřit, zda cestovka DAN TOUR, která se specializovala na Řecko a Kypr, stále funguje. Podle jejích webových stránek to totiž tak nevypadá.

Cestovka na svém webu má nejčerstvější informace ze začátku tohoto roku, kdy nabízela lyžařské dovolené a kdy informovala, že „právě probíhá příprava katalogu naší nabídky pro rok 2012“. Podle webu firma spolupracovala s více než 50 partnerskými českými cestovními kancelářemi a v nabídce měla rovněž zájezdy více než padesáti německých a rakouských společností.

Z policejní zprávy, kterou má redakce portálu Krachy cestovek.cz k dispozici není zřejmé, zda o možné trestné činnosti byly rovněž informovány německé a rakouské cestovní kanceláře. Otázka také zní – jak to, že policie neinformovala také potenciální zákazníky této cestovky, kterou prověřuje kvůli údajné trestné činnosti. Pokud by totiž mohl někdo přijít o své peníze, byli by to v první řadě oni.