Michal Hrazdil ze zbankrotované CK Prácheň Písek dál prodává zájezdy

Již mnohokrát jsme od majitelů zkrachovalých cestovek či od funkcionářů asociací cestovních kanceláří slyšeli, že zbankrotovat mohou i poctiví podnikatelé. Dá se tedy předpokládat, že alespoň někteří z těch, kteří svou cestovku položili, ale dál podnikají v oboru, jsou poctivci, kteří berou cestovní ruch jako své poslání?

Na sdružení Stop krachům cestovek se obrátily čtyři desítky klientů zkrachovalé CK Prácheň z Písku, jež patřila Mgr. Michalu Hrazdilovi. Kvůli podpojištění cestovky nedostali vyplaceno od pojišťovny plnou cenu, kterou zaplatili za neuskutečněné zájezdy, a teď se již čtvrtý rok snaží své peníze získat zpět. Zatím marně.

Podle ohlasů turistů, kteří jezdili na zájezdy vedené Michalem Hrazdilem, lze usoudit, že snad byl dobrým průvodcem a organizátorem. Ovšem z jeho dlouhodobých finančních potíží je jasné, že ekonomické řízení kanceláře nebylo ideální.

V roce 2006 dlužil Hrazdil finančnímu úřadu, ten proto obstavil jeho podíl v cestovce. Na konci roku 2007 Asociace českých cestovních kanceláří a agentur vyloučila Prácheň ze svých řad. Důvodem byly jak stížnosti hotelů v Chorvatsku a Itálii, kterým cestovka neplatila, tak nářky klientů, kterým dlužila peníze za stornované zájezdy. V květnu 2008 už musela CK Prácheň vyhlásit úpadek.

Pan Hrazdil by nyní měl mít podle zákona pětiletou pauzu v podnikání v oboru cestovního ruchu a to až do konce prosince 2016, protože byl až do loňského prosince jednatelem cestovky, která skončila v úpadku a následně byla vymazána z obchodního rejstříku.

Od roku 2002 však Michal Hrazdil souběžně ke svému podnikání ve firmě CK Prácheň disponuje živnostenským oprávněním k provozování cestovní agentury a průvodcovské činnosti. To mu umožnuje, aby cestovní ruch, v němž se podle svých slov pohybuje již dvacet let, neopustil.

Pod názvem a logem Klub cestovatelů Prácheň nabízí na svých stránkách dovolenou se třemi menšími cestovkami – CK KELLNER z Písku, CK INTER ZBIROH a CESTOVKA POHODA z Českých Budějovic. Na některých jimi pořádaných zájezdech sám funguje jako průvodce.

K panu Hrazdilovi a jeho nabídce zájezdů jiných cestovek se vrátíme zítra.