Proč má Klub cestovatelů Prácheň skoro stejné logo jako padlá CK Prácheň?

Dříve jsme psali o Mgr. Michalu Hrazdilovi, který jako jednatel firmy CK Prácheň Písek přivedl tuto cestovní kancelář v roce 2008 ke krachu. Už rok předtím byla tato cestovka vyloučena z výběrové profesní asociace (AČCKA), protože si na ni stěžovali jak hoteliéři v zahraničí, tak klienti, kterým dlužila za stornované zájezdy.

Jak zjistila redakce portálu Krachy cestovek.cz, pan Michal Hrazdil si byl zřejmě dobře vědom skutečnosti, že klienty své zkrachovalé kanceláře připravil o peníze. Jeho Klub cestovatelů s Cestovkou Pohoda nabízel právě těm, kteří nedostali od pojišťovny zpět všechny peníze za neuskutečněné zájezdy, desetiprocentní slevu na všechny zájezdy po dva roky za sebou (2009 a 2010).

Dnes pan Hrazdil nabízí na webových stránkách www.pohodovezajezdy.cz dovolenou se třemi menšími cestovkami – CK KELLNER z Písku, CK INTER ZBIROH a CESTOVKA POHODA z Českých Budějovic. Na některých jimi pořádaných zájezdech sám funguje jako průvodce.

Háček je v tom, že pokud pan Hrazdil nabízí na uvedeném webu zájezdy jiných CK, měl by podle zákona na těchto stránkách uvádět kvůli informovanosti zákazníků a jejich ochraně i další důležité údaje: název a sídlo firmy nebo podnikatele, který tyto služby nabízí či zprostředkovává, identifikační číslo společnosti atd.

Kromě telefonního čísla na mobil, kontaktu na Skype a emailu však na webu Pohodové zájezdy nic takového není. Klub cestovatelů Prácheň, jehož logo dominuje horní části stránky, nefiguruje v obchodním ani v živnostenském rejstříku.

A z odkazů ke stažení týkajících se cestovek, jejichž služby pan Hrazdil na svém webu nabízí, se dozvídáme, že certifikát pojištění CK Inter Zbiroh byl ve skutečnosti vystaven na osobu s jménem Branislav Gregorec. (Na webu http://www.e-poznavaci-zajezdy.cz je ke stažení platná pojistka na letošní rok).

A u Cestovní kanceláře Kellner (tak se firma jmenovala do roku 2004), která se dnes ve skutečnosti jmenuje Kellner Písek, s.r.o., skončilo podle webových stránek www.pohodovezajezdy.cz pojištění záruky v důsledku úpadku cestovní kanceláře vloni na Silvestra. Ve skutečnosti je však firma pojištěná u pojišťovny Uniqa, jak vyplývá z jejích webovových stránek.

Otázkou na závěr je, proč má Klub cestovatelů Prácheň skoro úplně stejné logo jako někdejší CK Prácheň.