CK Oriana Deluxe – další agentura převlečená za cestovku!

Dejte si pozor na agentury, které bez zákonného pojištění a pod hlavičkou cestovní kanceláře organizují vlastní zájezdy. Taková dovolená může vyjít pěkně draho.

Na webu CK Oriana Deluxe chybí povinné údaje o společnosti, například její identifikační číslo a nelze na nich nalézt ani informaci o pojištění této „CK“.

Tentokrát jde o CK Oriana Deluxe, která ukončila své působení jako cestovní kancelář, nemá tedy zákonné pojištění proti úpadku, ale přesto dál organizuje vlastní zájezdy a svým názvem mate zákazníky. Na její podivnosti nás upozornila čtenářka z Prahy.

A jde tentokrát o drahé zájezdy do velmi vzdálených destinací. O to větší je možné riziko.

„Chtěla jsem si objednat zájezd u CK Oriana Deluxe. Jde o drahý zajezd, ale je zajimavý, jako dělaný na míru, pro malou skupinu cestovatelů na Velikonoční ostrovy,“ napsala nám čtenářka.

Ačkoli částku neuvedla, lze snadno zjistit, že naposledy nabízela agentura CK Oriana Deluxe tento třináctidenní zájezd letos na jaře za 93 700,- korun.

Možná je majitel nadšenec, který dokáže zorganizovat zajímavý zájezd. Jisté však je, že k tomu nemá zákonné oprávnění. A kolem fungování jeho firmy se vyskytuje řada podezřelých okolností. Na webových stránkách například nejsou uvedeny povinné údaje z obchodního rejstříku.

Čtenářka popisuje, že sídlo firmy je zapsané podle obchodního rejstříku v Ostravě. Jak jsme zjistili, podle tohoto zápisu skončilo povolení k provozování cestovní kanceláře vloni 5. března. Dále ze zápisu vyplývá, že provozovna cestovní agentury CK Oriana Deluxe by měla být v Praze na Vinohradech. Není.

Majitel firmy svolil, že se se zákaznicí sejde, ovšem udal adresu na Praze 7, kterou nelze najít v mapě. Přestože na internetových stránkách má společnost nabídku zájezdů jen do letošního dubna, čtenářka byla ujištěna, že zájezdy se budou pořádat dál a to vlastní zájezdy, organizované podle potřeb klientů, nejde o prodej cizích služeb.

„Vypadá to na nějaký podvod,“ soudí čtenářka. Souhlasíme s jejím názorem, že bude bezpečnější zajistit si zájezd u skutečné cestovní kanceláře bez podobných nejasností a s pojištěním.

V této souvislosti není bez zajímavosti, že na společnost Oriana byla naše redakce upozorněna již před časem. Šlo o skutečnost, že původní cestovní kancelář Oriana Tours spol. s r.o., údajně předluženou, prodala majitelka JUDr. Jana Smrčková firmě sídlící na britských Panenských ostrovech.

Na stejné adrese na Vinohradech pak měla mít provozovnu CK Oriana Deluxe s.r.o. Ing. Lubomíra Hrtuse. Tento fotograf a podnikatel zřejmě udržuje společnost dále v chodu. Paní Smrčková, dnes pod jménem Jana Bürger, vystupuje jako cestovatelka a propagátorka ostrova Rapa Nui, pro nějž se snaží získat prostředky na výstavbu školy.