3 nové aplikace od Google Vám pomohou zbavit se závislosti na telefonu

Mnoho lidí trávi příliš mnoho času na svém telefonu. Proto Google vytvořil několik experimentálních aplikací, které pomáhají rozvíjet lepší návyky. Nejprve byly aplikace vyvinuty společností Digital Wellbeing a od té doby společnost Google vydala dalších šest aplikací.

Nyní vydala další tři, pravděpodobně je ale zatím nebudete moct využívat všichni.

Envelope

První aplikace má název Envelope. Aplikace zakazuje používat všechny funkce Vašeho zařízení, kromě možnosti uskutečňovat a přijímat hovory.

Jakmile máte aplikaci zapnutou, jediné co můžete ještě použít je čtečka otisků prstů pro odemknutí telefonu.

Je to opravdu zajímavý nápad, jak dosáhnout jednoduchosti. Na druhé straně to může být přínosné pro ty, kteří se potřebují zbavit závislosti na telefonu.

Aplikace je bohužel dostupná pouze pro Google Pixel 3a, ale to se může kdykoliv změnit.

Activity Bubbles

Aplikace Activity Bubbles je vlastně živá tapeta. Tato aplikace však místo toho, aby Vám ukazála, kolik času na zařízení strávíte, ukazuje využití telefonu trochu jinak.

Pokaždé, když zařízení odemknete, Activity Bubbles umístí na tapetu novou bublinu. Čím déle času na zařízení strávíte, tím bude bublina větší.

Na konci dne uvidíte, kolikrát jste telefon odemkli a máte obecnou představu o tom, kolik času jste na něm strávili.

Tato aplikace je dostupná pro zařízení se systémem Android 8 a vyšším.

Screen Stopwatch

Poslední aplikace jsou stopky na obrazovce. Tato aplikace staví Váš čas na obrazovku a vybízí Vás, abyste zařízení používali co nejméně.

Samotná aplikace je zase v podstatě živá tapeta s pomalu se zvyšujícím časovačem. Tento časovač ukazuje, kolik času na zařízení strávíte a pozastaví se při každém uzamčení smartphonu. Když jste na svém zařízení, uslyšíte neustálý, jemný tikající zvuk, který Vám připomíná, abyste zařízení nepoužívali příliš dlouho. Na konci dne budete přesně vědět, jak dlouho jste své zařízení používali.

Aplikace je k dispozici pro všechna zařízení se systémem Android 8 a vyšším.