Upřesňující informace k tragické smrti náměstka Kulíška

Redakce portálu Krachy cestovek.cz v první polovině září loňského roku dostala upozornění od čtenáře našeho webu, že cestovní kancelář Adrenaline Centre, na jejímž zájezdu údajně tragicky zahynul náměstek ministra životního prostředí Jakub Kulíšek, by mohla být tzv. černou cestovkou. Po upozornění vodáckého instruktora, pana Jana Štovíčka, uvádíme informace na pravou míru.

CK Adrenaline Centre, která se ale ve skutečnosti jmenuje MAD MAT SPORT s.r.o., neměla s nehodou pana Kulíška žádnou souvislost, natož podíl na jeho tragické smrti, což naznačoval dotaz našeho čtenáře. Skutečným organizátorem sjezdu rakouské řeky Enže, jak vloni uvedl portál Novinky.cz, má být podnikatel ze Zábřehu na Šumpersku Pavel Bruštík.

Majitel CK Adrenaline Centre, resp. firmy MAD MAT SPORT Matěj Zapletal, se v médiích k tragické události pouze vyjádřil se svým odborným názorem. Jak ve svém emailu pro redakci portálu Krachy Cestovek.cz napsal Jan Šťovíček, „CK Adrenaline Centre patří k nejbezpečnějším vodáckým cestovkám, jimž se za dosavadní působení na trhu nestala žádná vážná nehoda“.

Původní článek na webu Krachy cestovek.cz byl doplněn o výše uvedené upřesňující informace.

Bohužel však nehledě na naše upozornění do dnešního dne platí, že firma MAD MAT SPORT s.r.o. o sobě od svého vzniku neposkytla od obchodního rejstříku žádnou informaci o svém dosavadním hospodaření. A z potvrzení o uzavřené povinné pojistce proti úpadku u pojišťovny UNIQA pak vyplývá, že toto končí dnešním dnem, tedy 30. dubnem 2013.