Vážení klienti zkrachovalé cestovní agentury ALOHA Děčín!

Je nám opravdu velice líto všech, kteří se stali obětí krachu cestovní agentury. Je to způsobeno nejen finančními problémy, do nichž se agentura dostala, ale především chybou platné legislativy. Zákon o podnikání v cestovním ruchu na podobný případ vůbec nepamatuje.

Rádi bychom byli nápomocni při získávání peněz, o něž zákazníci krachem agentury přišli. Musíme se však připravit na dlouhou anabázi s nejistým výsledkem a na to, že možností není mnoho.

Především je důležité kontaktovat Polici ČR v Děčíně a nahlásit, že člověk utrpěl škodu v souvislosti s podnikáním cestovní agentury ALOHA.

Dále bychom měli sledovat v insolvenčním rejstříku stav insolvenčního řízení CA ALOHA a včas se do něj přihlásit. Připomínáme, že první insolvenční návrh byl zamítnut.

A důležitá rada do budoucna: Příště je vhodné při nákupu zájezdu v cestovní agentuře posílat své peníze rovnou cestovní kanceláři, která zájezd pořádá. Ta je totiž ze zákona pojištěna pro případ krachu. Takže v případě bankrotu cestovní agentury by stále zájezd existoval a v případě krachu cestovní kanceláře by pojišťovna vrátila peníze zaplacené za zájezd.