Změní Invia majitele? Do konce měsíce bude jasno

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže posuzuje změnu vlastníka největšího českého internetového prodejce dovolených Invia. Novým majitelem by měla být společnost Rockaway Capital, která již letos koupila internetový obchod Mall.cz a srovnávač Heuréka.

Největší český internetový prodejce zájezdů Invia zřejmě změní vlastníka. O tom, že by se mělo měnit fungování, nebo zaměření portálu, zatím není nic známo.

Internetový prodejce dovolených Invia měl předloni obrat 3,45 miliardy korun, když prodal 260 tisíc zájezdů, jak napsal server iHned.cz. Prodejce je jedničkou tuzemského trhu. Dosavadním majitelem Invie je polský fond MCI, novým vlastníkem by měla být společnost Rockaway Capital, jež patří Jakubu Havrlantovi.

Správní řízení Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začalo 29. ledna, skončit by mělo do konce února. Předmětem řízení je, podle serveru iHned.cz, prodej zájezdů, internetový prodej letenek a zprostředkování cestovního pojištění.

ÚOHS současně posuzuje nákupy společnosti Rockaway Capital z ledna tohoto roku, kdy ohlásila převzetí internetového obchodu Mall.cz a srovnávače Heuréka.cz. Za ně zaplatí zhruba 5,4 miliardy korun (přes 200 milionů eur). Tento obchod financuje Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a skupina PPF.