Členství v asociaci před krachem nechrání. Padla Akvila Travel

Cestovní kancelář Akvila Travel, měla ještě před pár lety stomilionové tržby. Minulý týden sama na sebe podala insolvenční návrh. Dluží přes 16 milionů korun a od začátku ledna patří ze tří čtvrtin Shefki Ahmedovi Yumerovovi z Bulharska.

První letošní krach. V relativně krátké době končí již druhá cestovní kancelář, která je členem Asociace cestovních kanceláří České republiky. Loni v září „krachla“ Care style, nyní končí Akvila Travel. Na trhu působila od roku 1991. Ještě před třemi roky měla tržby okolo 200 milionů korun.

Pro letošní rok však již nedokázala uzavřít smlouvu o pojištění proti úpadku. Podle insolventního návrhu, který 3. února podala sama na sebe, její dluhy překročily 16 milionů korun. Přes polovinu této sumy kancelář dluží zahraničním subjektům.

Zákazníci, kteří si u firmy loni koupili zájezd, se mohou obrátit na pojišťovnu Uniqa, u které byla kancelář proti úpadku pojištěna do konce roku 2015.

Pojišťovna k tomu uvedla: „Vyhlášení platební neschopnosti CK Akvila Travel a ukončení jejích aktivit zakládá vznik pojistné události ve vztahu ke klientům, kteří zakoupili zájezd v době trvání pojistného krytí, tedy do konce loňského roku. Ihned započalo vyřizování pojistné události, na němž CK plně spolupracuje a poskytuje UNIQA pojišťovně součinnost a potřebné podklady.

Všichni postižení klienti byli už vyrozuměni a vyzváni, aby uplatnili vůči UNIQA pojišťovně svůj nárok za neuskutečněné a zaplacené služby. Nyní UNIQA pojišťovna standardním postupem shromažďuje tato hlášení od klientů a připravuje jejich odškodnění.“

Na internetové adrese Akvila Travel, která od 18. ledna oficiálně přerušila činnost až do roku 2099, už je pouze strohé sdělení:

„Dovolujeme si vám oznámit, že naše cestovní kancelář po 25 letech působení v cestovním ruchu ukončila činnost. Vaše případné dotazy vám zodpovíme telefonicky (585 412 085 – 585 417 710 – 585 417 286 – 585 413 669) nebo e-mailem (info@akvila.cz). S pozdravem a přáním úspěšného roku 2016
tým CK Akvila Travel“