Další insolvenční návrh na Diamond travel

Nevrácených 137 tisíc korun za zrušenou plavbu po Karibiku je důvodem pro již třetí insolvenční návrh na cestovní agenturu Diamond travel. Její jednatelka tvrdí, že neplatí kvůli kvůli „šikanózní insolvenci“.

Cestovní agentura loni zrušila listopadovou plavbu „Po stopách pirátů z Karibiku“. Trojice zákazníků z Ostravska za účast na ní před tím zaplatila celkem 177 tisíc korun. Vznikl jim tak nárok na vrácení celé ceny. V prosinci však měli zpět teprve 40 tisíc korun. Na zbývajících 137 tisíc zákazníci stále čekají, napsal server iDnes.cz, který činnost agentury sleduje dlouhodobě.

Podle jednatelky Diamond Travel Renaty Jelínkové však agentura na splácení svých závazků prostředky má. Postup své firmy vysvětluje šikanou. „Závazky nesplácíme aktuálně z důvodu šikanozní insolvence,“ uvedla pro iDnes.cz.

Současný insolvenční návrh je v pořadí již třetí. Prvnímu čelila loni v červnu, druhému pak na přelomu roku. Činnost agentury nyní prošetřuje i živnostenský odbor Prahy 1.

Diamond travel se změnila z cestovní kanceláře na cestovní agenturu letos v lednu. Od listopadu 2015 však neměla uzavřené zákonné pojištění proti úpadku a již od té doby tak neměla poskytovat služby cestovní kanceláře. Na konci loňského listopadu také podalo ministerstvo pro místní rozvoj podnět na zrušení živnostenského oprávnění. Po odvolání firmy však bylo toto řízení zastaveno.