CK Relaxace: Dvě exekuce na majitelku

Jednatelka a jediná majitelka cestovní kanceláře Relaxace z Blanska Dagmar Dvořáčková má problémy s dluhy. Její majetková účast v této CK ve výši 1000 Kč byla postižena dvěma exekucemi, které vznikly pohledávkami Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP ČR) ve výši 76 tisíc korun. Redakce portálu Krachy cestovek to zjistila z nových informací v obchodním rejstříku.

Webové stránky www.ckrelaxace.eu nadále fungují, ale poslední potvrzený zájezd, který podle nich proběhl, skončil 23. července. Následující termíny už k dnešnímu dni na webu nebyly aktualizovány.

Vlastní zájezdy, které CK pořádá, jsou pouze do Chorvatska a jen do sedmi apartmánů a vil v letovisku Baška Voda. Dodejme, že CK Relaxace má uzavřené pojištění proti úpadku u České podnikatelské pojišťovny, které platí až do ledna příštího roku.

Cestovní kancelář Relaxace je relativně novým subjektem na trhu: Vznikla v listopadu 2014 a do obchodního rejstříku byla zapsána až na začátku druhé poloviny ledna 2015. Živnostenské oprávnění k provozování cestovní kanceláře a silniční motorové dopravy jí vzniklo 23. ledna 2015.

Na webu cestovky se lze nicméně dočíst, že „působí v cestovním ruchu již od roku 2004. Dříve se zabývala pouze provizním prodejem jako cestovní agentura, od roku 2007 však nabízí vlastní pobytové zájezdy do Chorvatska“.CK podle svých slov také spolupracuje s dalšími cestovními kancelářemi, které nabízejí zájezdy i do dalších destinací.

Základní jmění tisícovka, závazky přes půl milionu

Podle účetní závěrky za minulý hospodářský rok na tom firma nebyla nijak valně. Cestovka se základním jměním ve výši jednoho tisíce korun uvedla pasiva přesahující čtvrt milionu korun, cizí zdroje přesáhly půl milionu Kč.

Při obratu necelých čtyř milionů korun skončila firma rok 2015 se ztrátou 260 tisíc korun. Otázkou je, jak se na tomto výsledku projevily další činnosti CK Relaxace, na které má firma koncese, např. velkoobchod a maloobchod, hostinská činnost, prodej lihovin…

Hostinskou činnost měla totiž od roku 2001 oprávnění provozovat i sama Dagmar Dvořáčková jako živnostník. A v minulosti ji už podle údajů v rejstříku třikrát přerušila. Po čtvrté a zatím naposledy oznámila přerušení této živnosti letos ke dni 27. června a to až do konce roku 2020. Ke stejnému datu a na stejnou dobu přerušila také provozování dalších svých živností.

Místem vypořádání k nim je v Rožmitálova ulici v Blansku, kde Dvořáčková v letech 2010 až 2015 jako živnostník provozovala cestovku CK RELAX. Té živnostenské oprávnění cestovní kanceláře zaniklo v únoru loňského roku. Měsíc poté, co se na stejné adrese usídlila Cestovní kancelář Relaxace.

Za povšimnutí stojí to, že místně příslušný živnostenský úřad a Ministerstvo pro místní rozvoj udělily této CK v lednu 2015 koncesi k provozování cestovní kanceláře, přestože VZP ČR evidovala u paní Dvořáčkové coby živnostníka dluh přesahující 40 tisíc korun, což v září 2014 potvrdil Okresní soud v Blansku.