Alfa Romeo dělá na „Stelviu XL“, půjde proti Q7

Zástupci automobilky Alfa Romeo prozradili svoje plány do budoucna. Máme se na co těšit, italský výrobce chystá velké Stelvio, půjde proti Audi Q7 i Volvo XC90.

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Německo pod útokem

Italský výrobce pokračuje v produktové ofenzívě. Do dvou let chtějí zástupci automobilky představit větší SUV, než je Stelvio. Svoji platformu bude sdílet s Giulií. SUV má být největší Alfou Romeo vůbec. Dříve se spekulovalo o konkurenci BMW X5 a Mercedesu GLE. Nicméně Stelvio XL zaútočí na pozice Audi Q7 i Volva XC90.

Mírně hybridní řešení

Technický ředitel Alfy Roberto Fedeli se vyjádřil pro magazín Auto Express: „Větší a těžší SUV může ztělesňovat DNA značky díky 48 voltovému hybridnímu řešení.“ Fedeli odhalil, že Italové testují pomocí simulátoru elektricky ovládané turbo na dvoulitrovém čtyřválci. „Můžeme dosáhnout výkonu zhruba 350 až 400 koní.“

Vrcholový šestiválec

Z dosavadního přeplňovaného dvoulitru dostali inženýři výkon 280 koní. Větší SUV naladěné na 350 koňských sil by vytvořilo dostatečnou mezeru mezi Stelviem a XL variantou. Ta by mohla zároveň konkurovat třílitrovému šestiválci (333 koní) zastavovanému do modelu Audi Q7. Vrcholné Quadrifoglio chtějí konstruktéři nadopovat výkonem přes 505 koní.

Interiér Stelvia

Sportovní 4C v ohrožení

Jakmile spatří XL světlo světa, přijde na řadu nová generace Giulietty. Podle Autoline Network skončí v roce 2020 sporťák 4C, kvůli nízké prodejnosti. Na druhou stranu magazín Auto Express uvedl, že 4C projde kompletním předěláním. V roce 2019 má přijít upravený model stávající 4C. Ten zacílí na původní koncept silně sportovního kupé. Technický ředitel věří v úspěch 4C po boku působení automobilky ve Formuli 1. Vypadá to tedy, že dveře pro nové modely ještě Italové nezavřeli.

Sportovní 4C