Android bude mít novou funkci jménem Fast Share

Pokud jde o sdílení souborů mezi mobilními zařízeními, existuje nesčetné množství způsobů, jak toho dosáhnout. Můžete například posílat soubory přes e-mail, aplikace pro odesílání zpráv, sdílení složek a odkazů založených na cloudu a tak dále. I když se jedná o docela slušné způsoby, je preferováno sdílení souborů přímo mezi zařízeními.

V současné době má Android funkci „Android Beam“, který používá NFC ke komunikaci mezi zařízeními, ale vzhledem k tomu, že se očekává, že tato funkce bude zastarána aplikací Android Q. Zdá se, že Google pracuje na alternativě, kterou společnost 9to5Google objevila a zjistila, že nová funkce sdílení bude označena jako „Fast Share“.

Fast Share by mohl být podobný jako AirDrop od společnosti Apple, který by používal kombinaci Bluetooth i WiFi. To by umožnilo uživatelům Androidu najít další uživatele Androidu v okolí, poté se mohou k sobě navzájem připojit a posílat si mezi sebou soubory nebo dokonce i textové úryvky. Dále Fast Share umožňuje „preferovanou viditelnost“ lidem, kteří jsou častými odesílateli. Nastavení funkce je k dispozici v pravém horním rohu hlavního rozhraní pro sdílení.

To, co dělá Fast Share potenciálně lépe než AirDrop, je skutečnost, že bude fungovat s iOS zařízeními. Screenshoty pořízené společností 9to5Google ukázaly, že služba Fast Share může objevovat telefony iPhone, které mají tuto funkci, i když pravděpodobně bude vyžadovat, aby uživatel iPhone vlastnil speciální aplikaci od Googlu. Potom se bude jednat o velmi jednoduchý způsob pro přenos dat mezi iOS a Androidem. Zatím není jisté, kdy by tato funkce mohla vyjít, ale pravděpodobně by mohla být součástí aktualizace Android Q.