Digitální pohovka. S aplikací Sofa si lze organizovat knihy, podcasty i filmy na jednom přehledném místě

I ten sebevíc zaneprázdněný člověk si zkrátka musí udělat chvíli, kdy nechá práci stranou a položí se do sledování filmů, čtení knih, poslouchání hudby, podcastů nebo hraní her na konzoli. Respektive do činností, u kterých si může odpočinout, a zároveň obdrží mnohdy cenné znalosti, jež ho posunou dále.

V dnešní hektické době, přehlcené celou řadou nejrůznějšího obsahu, však může být poněkud obtížné najít ideální formát, ke kterému se může ve svých volných chvilkách uchýlit.

A pokud nějaký takový najdete v době, kdy zrovna nemůže číst, poslouchat nebo sledovat, je šance, že se jednoduše může vypařit z paměti. Proto je lepší si veškeré náměty držet hezky pod pokličkou, a to například v aplikaci Sofa.

Co je aplikace Sofa

Sofa je minimalisticky založený nástroj sloužící jako organizér činností. Přímo na iPhonu nebo iPadu si tak po jeho stažení z App Storu, kde je nabízen zcela zdarma, lze tvořit přehledné seznamy knih, hudby, filmů a seriálů, podcastů nebo videoher, jako je třeba Fortnite.

Prakticky se může jednat o pomůcku pro paměť uzpůsobenou tak, aby na iOS i iPadOS efektivně fungovala.

Jakmile se do sestavování seznamů člověk ponoří, zjistí, že jde o velmi užitečnou metodu, jak mít vše pohromadě. Sofa přímo nabízí předvytvořené kategorie pro Filmy (Movies), Seriály (TV Shows), Knihy (Books), Podcasty (Podcasts), Hudební alba (Music Albums) a Videohry (Video Games), do nichž lze sázet tolik titulů, kolik je třeba.

Filmy pro romantiku, podcasty pro vzdělávání

Vývojářské studio Astrio, které za aplikací Sofa stojí, mimo jiné umožnilo i tvorbu zcela vlastních, tematicky zaměřených seznamů.

To se může hodit na konkrétní události – ať už pro romantický večer se sladkými filmy či seriály, tak pro vzdělávací hodinku s výukovými podcasty nebo literaturou. Lze si tak vytvořit například audioknihy zdarma k poslechu.

Všechny činností si navíc lze jednoduše trackovat, tudíž bude člověk vědět, kolik toho například za měsíc stihl. Podle toho může usoudit, zda musí v následujícím období přidat, nebo naopak odebrat. Motivační prvek je tedy taktéž zajištěn.

A byť lze na podobné aktivity využívat i systémové aplikace na iPhonu nebo iPadu, mít dedikovanou platformu s přehledným designem může být někdy mnohem užitečnější.