Apple mění pozici loga na nových iPhonech, prý kvůli bezdrátovému nabíjení Apple Watch či AirPods

Do představení nových iPhonů zbývají necelé tři dny a jak tomu bývá zvykem, v této době se už tradičně ví, co budou jablečné telefony nabízet. Největší změnou je logicky kamerové osazení, které bude nově u vlajkových lodí založeno na trojčočkovém aparátu, přičemž u nástupce modelu XR půjde o dvě čočky ve čtvercovém rozložení. Chystají však i drobnější inovace.

Dlouho se spekulovalo nad tím, zdali Apple nové iPhony vybaví možností pro nabíjení ostatních zařízení jako Apple Watch nebo AirPods. Uživatelé by tak mohli své hodinky či sluchátka položit na záda telefonu, jehož zbývající kapacita baterie by sloužila pro dobití doplňku na základě Qi. Ostatně stejně to má i Samsung na svých nejnovějších smartphonech řady Galaxy.

I když nejde o žádnou přelomovou funkci, existuje několik scénářů, v nichž by se mohla ukázat jako velmi užitečná (například během cestování). A nyní je téměř jisté, že Apple s touto možností skutečně přijde. Potvrzuje to uznávaný Mark Gurman z agentury Bloomberg, který se plete jen zřídkakdy.

Cupertinská firma dokonce kvůli této funkci posune logo Applu na zadní straně iPhonu více doprostřed (respektive přesně doprostřed), aby uživatelé viděli, kam mají AirPody nebo Apple Watch položit. To se během éry iPhonů ještě nestalo a byť se jedná o detail, poměrně výrazně mění výsledný vzhled. Hezky to ilustruje i Ben Geskin ve svých grafických konceptech.

6 days! #iPhonePro pic.twitter.com/gFklIUWjIe

— Ben Geskin (@BenGeskin) September 4, 2019

Co se týče dalších menších změn, očekává se, že nástupci modelů XS a XS Max přijdou s přepracovaným skleněným zpracováním zad, které bude odolnější proti prasknutí. Spolu s tím dorazí i spolehlivější voděodolnost, přičemž model XR bude rozšířen o minimálně jednu novou barvu – zelenou.

Bližší informace pak dorazí už v úterý 10. září (19:00 SELČ), kdy ve Steve Jobs Theater začne keynote.