Apple se má podílet na modernizaci terminálu na letišti v San Franciscu. Spolupracovat bude přímo s United Airlines

Vzhledem k tomu, že Apple působí po celém světě, je naprosto pochopitelné, že má vysoké náklady na cestování. To se týká především letecké dopravy, která dokáže zaměstnancům firmy nabídnout rychlost a optimální komfort. Své o tom ví zejména americká letecká společnost United Airlines, jejíž služby čerpá Apple v opravdu velké míře.

Každým rokem totiž cupertinská firma nehodlá utratit za přepravu prostřednictvím této letecké společnosti až 150 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 3,5 miliardy korun. Pro United Airlines je tak Apple dlouhodobě největším zákazníkem.

Znatelné je to hlavně na trase mezi San Franciscem a Šanghají, tedy linkou, kterou zaměstnanci Applu nejčastěji využívají. Podle statistik, které United Airlines zveřejnilo začátkem roku, si má společnost pod vedením Tima Cooka na tento let každý den předrezervovávat až 50 letenek do byznys třídy.

United Airlines si tak zcela logicky chce Apple ve svém portfoliu udržet a ideálně tuto spolupráci ještě prohlubovat. Konkrétně na to má jít přes modernizaci jednoho z terminálů na Mezinárodním letišti San Francisco, které Apple využívá vzhledem k těsné blízkosti Cupertina ze všechno nejvíce.

Podle zprávy serveru CNBC by měla letecká společnost spolupracovat s Applem na novince, jež by „změnila vnímání letištních zážitků“. To může znamenat takřka cokoliv a zatím se přesně neví, v čem by změna spočívala, na druhou stranu lze očekávat především dvě věci: design interiéru a technologická vybavenost.

Není pochyb o tom, že kalifornský gigant umí dělat pozoruhodné interiéry a Apple Story včetně Apple Parku jsou toho zářným důkazem. Jednoduché linie, sklo, decentní dřevo, zeleň. Kombinace, která se osvědčila a nepřestává udivovat. Po stránce technologií by letištní terminál mohl nabízet výraznější integraci služeb a zařízení od Applu.

Dle slov Lindy Jojo, ředitelky divize pro digitální aktivity v United Airlines, je však celá věc teprve v raných fázích jednání a není možné sdělit bližší informace. I Apple samozřejmě celou věc nechtěl nijak komentovat, byť se ví, že do „terénu“ již vyslal své zaměstnance.