Apple navrhl unikátní trofeje pro hvězdy Apple Music. Kombinují sklo, hliník a křemíkový „čip“

Apple dnes bude ve svém kampusu Apple Park předávat ceny největším hvězdám Apple Music a jelikož je firma dlouhodobě posedlá designem, navrhla si vlastní trofeje, které budou v rámci slavnostního vyhlášení předávány. Jedná se o sérii unikátních cen inspirovaných tvarem vinylové desky, která je tvořena křemíkovými pláty, ze nichž jsou vyráběny čipy.

Každá z cen je tvořena skleněnou deskou a tělem z eloxovaného hliníku, což jsou materiály pro Apple velmi typické. Ústřední motiv celé ceny pak tvoří dvanáctipalcový plát z křemíku, který má symbolizovat vinylovou desku, ale zároveň odkazovat na čipy iPhonů a iPadů. Je totiž vyleštěn do roviny s přesností na nanometry a na něj jsou následně naneseny měděné vrstvy, které jsou modelovány ultrafialovou litografií, aby bylo vytvořeno spojení mezi miliardami tranzistorů.

„Výsledek tohoto mnohaměsíčního procesu, předtím než je nakrájen na stovky jednotlivých čipů, je ohromující a unikátní. Je tedy symbolickým gestem, že stejné čipy, jež napájí zařízení, která dají světovou hudbu na dosah ruky, sedí v samém srdci cen Apple Music,“ popisuje Apple symboliku svých cen pro nejúspěšnější umělce na své hudební platformě.

Zpěvačka Billie Eilish (Foto: Apple)

Předávání cen bude odstartováno vystoupením teprve sedmnáctileté vítězky ocenění Billie Eilish, která uspěla se svým debutovým albem When We Fall Asleep, Where Do We Go?. První album této zpěvačky sklidilo úspěch jak u veřejnosti, tak u kritiků. Na Apple Music bylo za poslední rok s více než miliardou přehrání jednoznačně tím nejposlouchanějším.

Nahrávka vznikla, na rozdíl od naprosté většiny populární produkce, téměř kompletně v domácím nahrávacím studiu ve spolupráci jen se zpěvaččiným starším bratrem Finneasem. Billie Eilish i její bratr si navíc ze sálu v kalifornském Apple Parku odnese ještě cenu za nejlepší skladatelku roku.

Billie Eilish odehraje koncert přímo ve Steve Jobs Theater, kde se tradičně odehrávají i ostře sledované konference Applu. Vystoupení bude živě streamováno na internetu, v Česku ale jeho konání naneštěstí vychází až na 5. 12. ve 3:30 ráno.

Cena pro vítěze Apple Music Awards (Foto: Apple)