Nové přírůstky pro Apple TV+. Apple najal zásadního inženýra Netflixu i producenta seriálu Spartakus

Apple TV+ se po stránce obsahu v současnosti příliš rychle nerozrůstá, jiná situace ovšem platí, co se týče podepisování smluv se zajímavými tvůrci, investicemi do infrastruktury a přibývajícími předplatiteli.

Nyní se objevily hned dvě zajímavé novinky – Apple najal důležitého inženýra z Netflixu a producenta z prémiové americké televize Stars. Děje se tak v kontextu zveřejněných finančních výsledků, podle nichž příjem firmy ze služeb meziročně vzrostl o 17 procent.

Pro vybudování úspěšné streamovací služby nestačí mít jen kvantum zajímavého obsahu a dostatek peněz na produkci dalšího. Pokud platforma správně nefunguje, seriály s tím mnoho nenadělají.

S technickými problémy se při spuštění streamovací služby přitom potýkal i gigant formátu Disneyho a také sám Apple v minulosti trochu narazil. Apple TV+ podle všeho podobnými problémy netrpí, což ale neznamená, že není třeba pracovat na její hladké expanzi.

Noví specialisté v Applu

Široké zkušenosti by s tím měl mít nejnovější přírůstek Applu, jeden z hlavních inženýrů Netflixu Ruslan Meshenberg. O jeho přechodu informoval deník The Wall Street Journal, který také zdůraznil Meshenbergovu roli při zrychlování a obecném zkvalitňování platformy aktuálně největší streamovací služby na světě.

Měl být přímo zodpovědný za správný běh infrastruktury zprostředkovávající přehrávání obsahu a musel zajistit její spolehlivost i při rozšiřování Netflixu do desítek nových zemí.

Druhé důležité rozšíření zaměstnanců Applu se pak týká přímo tvorby obsahu pro Apple TV+. Jak potvrdil magazín Variety, firma podepsala exkluzivní smlouvu s významným producentem Carmi Zlotnikem, jen pár dní poté, co opustil pozici programového ředitele prémiové televize Starz.

Ta nemá českou verzi, mnoho čtenářů však bude jistě znát seriály jako Spartakus, Američtí bohové, Cizinka nebo Bílá královna. Předtím Zlotnik pracoval také v HBO, kterému pomohl v začátcích vytváření vlastního obsahu a dohlížel na natáčení kultovních titulů jako Rodina Sopránů, Bratrstvo neohrožených, The Wire, Odpočívej v pokoji a dalších.

Apple před několika týdny uzavřel exkluzivní smlouvu také s novým produkčním studiem Richarda Pleplera, bývalého ředitele HBO a jedné z vůbec nejváženějších osobnosti v televizním průmyslu. Na první počiny vzniklé pod vedením těchto dvou lidí si budeme muset nějakou dobu počkat, Apple TV+ před sebou nicméně má nejspíš velice zajímavou budoucnost.