Apple TV+ přímo v televizi. LG po Samsungu ohlásilo podporu aplikace Apple TV

První měsíce roku jsou vždy obdobím, kdy naprostá většina výrobců postupně představí nové modely televizí pro nastupující sezónu. LG letos spolu s řadou OLED a NanoCell obrazovek, které bude v následujícím období nabízet, představilo také aktualizaci pro operační systém webOS, na kterém chytré televize značky běží. Ten v příští verzi získá plnou podporu pro aplikaci Apple TV.

Sledovanost tradičního vysílání sice, zejména u mladšího publika, poměrně rychle klesá, naopak však stoupá čas trávený u streamovacích služeb a pro ty je velká obrazovka ideální. Výrobci proto před lety začali do televizí instalovat chytřjší operační systémy a nabízet set-top boxy jako Apple TV.

Cupertinská firma ale letos představila také novou aplikaci Apple TV, jež umožňuje přístup ke kompletní nabídce obchodu iTunes a pochopitelně také ke streamovací službě Apple TV+. Plánovaná podpora byla hned ohlášena pro značky Samsung, Sony, LG a Vizio. Dosud ji však podporovaly pouze televize od Samsungu, paradoxně jinak hlavního konkurenta Applu.

See na Apple TV+ představí temný svět na hranici zániku lidstva (Foto: Apple)

Nyní se nabídka konečně rozšíří alespoň o jednu další značku. LG přitom aktualizaci webOS s aplikací Apple TV zpřístupní pro zařízení z roku 2018 a novější. Těšit se tak mohou i uživatelé dva roky starých televizí, kteří se kvůli technickým omezením nedočkali integrace AirPlay 2 a HomeKitu.

Zatím jen není vůbec jasné, kdy přesněji si budou moci filmy na iTunes začít půjčovat, LG totiž novou verzi softwaru ohlásilo na „někdy v tomto roce“.

Pro českého uživatele pak dalším důležitým výrobcem bude Sony, jelikož Vizio se na místním trhu příliš neobjevuje. Android, který produkty od japonské značky používá, je přitom jinak považován za systém s nejbohatší nabídkou aplikací pro televize. K hlavním samozřejmě patří obchod Google Play obsahující hudbu, filmy a televizní pořady i hry.