Apple TV+ přímo v televizi. LG po Samsungu ohlásilo podporu aplikace Apple TV

První měsíce roku jsou vždy obdobím, kdy naprostá většina výrobců postupně představí nové modely televizí pro nastupující sezónu. LG spolu s řadou OLED a NanoCell obrazovek představilo také aktualizaci pro operační systém webOS, na kterém chytré televize značky běží. Ten v příští verzi získá plnou podporu pro aplikaci Apple TV.

Apple TV urazila od své první verze v roce 2006, kdy se stala hobby zařízením, dlouhou cestu. Set-top box se vyvinul z přehrávače streamovaných médií ve výkonné centrum pro konzumaci digitálních médií. Nejnovější iterace Apple TV je zatím nejdokonalejší a již nyní má velký vliv na televizní průmysl.

Apple TV+ v televizi

Sledovanost tradičního vysílání sice, zejména u mladšího publika, poměrně rychle klesá, naopak však stoupá čas trávený u streamovacích služeb a pro ty je velká obrazovka ideální. Výrobci proto před lety začali do televizí instalovat chytřejší operační systémy a nabízet set-top boxy jako Apple TV.

Cupertinská firma představila také novou aplikaci Apple TV, jež umožňuje přístup ke kompletní nabídce obchodu iTunes a pochopitelně také ke streamovací službě Apple TV+.

Plánovaná podpora byla hned ohlášena pro značky Samsung, Sony, LG a Vizio. Dosud ji však podporovaly pouze televize od Samsungu, paradoxně jinak hlavního konkurenta Applu.

Nyní se nabídka konečně rozšíří alespoň o jednu další značku. LG přitom aktualizaci webOS s aplikací Apple TV zpřístupní pro zařízení z roku 2018 a novější. Těšit se tak mohou i uživatelé starších televizí, kteří se kvůli technickým omezením nedočkali integrace AirPlay 2 a HomeKitu.

Pro českého uživatele pak dalším důležitým výrobcem bude Sony, jelikož Vizio se na místním trhu příliš neobjevuje. Android, který produkty od japonské značky používá, je přitom jinak považován za systém s nejbohatší nabídkou aplikací pro televize.

K hlavním samozřejmě patří obchod Google Play obsahující hudbu, filmy a televizní pořady i hry.

Apple TV

Apple TV 4. generace je poháněna procesorem A8, který z ní dělá nejvýkonnější zařízení ve své třídě. Má také výkonný grafický procesor, díky němuž dokáže přehrávat videoobsah v rozlišení 4K a také obsah HDR (High Dynamic Range).

A díky novému operačnímu systému tvOS Apple otevřel Apple TV vývojářům třetích stran, takže má přístup k tisícům aplikací, her a dalšího obsahu.

Apple TV také podporuje hlasové ovládání pomocí Siri, které uživatelům umožňuje vyhledávat obsah a ovládat zařízení bez nutnosti používat dálkový ovladač.

Tato funkce usnadňuje uživatelům rychlé vyhledávání obsahu a je užitečná zejména pro ty, kteří mohou mít s používáním dálkového ovladače potíže.

Kromě interního hardwaru podporuje Apple TV také funkci AirPlay, která uživatelům umožňuje streamovat obsah z jiných zařízení Apple přímo do Apple TV. Díky tomu lze snadno sledovat videa, fotografie a další obsah z iPadu nebo iPhonu na větší televizní obrazovce.