Apple TV+ by podle analytiků mohla do roku 2025 vydělávat 9 miliard dolarů ročně

Apple TV+ bude mít zdaleka nejméně obsahu ze všech větších streamovacích služeb, zároveň však bude nativní pro jedny z nejvěších platforem na technologickém trhu.

Ve spojitosti s velmi drahými projekty, které se svými ambicemi blíží třeba i Hře o trůny, hereckými hvězdami a oceňovanými filmaři jí tak analytici předpovídají úspěch. Podle předpovědi banky Morgan Stanley by mohla do roku 2025 generovat až 9 miliard dolarů ročně.

Apple se v poslední době čím dál tím více zaměřuje na služby, v letošním březnu dokonce proběhla první keynote, která se věnovala prakticky pouze jim. Teto segment se má v příštím roce přehoupnout přes 20 procent celkových příjmů Applu, čemuž se ostatně přiblížily už ve druhém kvartálu letošního roku.

Přispět má právě Apple TV+, která by v budoucnu mohla stanovit podstatnou část byznysu Applu, ať už přímo nebo zprostředkovaně vyšší přítomností firmy v kultuře.

Hlavním zdrojem příjmů všech streamovacích služeb, které mají prostředky k jeho tvorbě, je původní obsah. Firmy za něj totiž nemusí dlouhodobě platit často velmi vysoké licenční poplatky. Pořady spojené s Applem jsou přitom z většiny vytvořené jinými produkčními studii a Apple TV+ má pouze exkluzivní licenci na jejich distribuci díky jejich financování.

Teprve nedávno Apple otevřel také vlastní produkční studio, jehož prvním projektem bude minisérie navazující na Bratrstvo neohrožených.

Jen za tento rok měl Apple do tvorby obsahu investovat přes miliardu dolarů, což se má v následujících letech zvyšovat a přibližovat nákladům konkurence. Vzhledem k velikosti uživatelské základny iOS a macOS se přesto předpokládá poměrně výrazný finační úspěch.

Přesto je otázkou, nakolik se takovou předpověď dá označovat za konzervativní, jelikož Apple vstupuje na vysoce kompetitivní a už v současnosti poměrně saturovaný trh. Například Bob Iger z Disney nedávno řekl, že se konkurence ze strany Applu neobává, jelikož Disney+ bude mít velmi bohatou nabídku, i když za vyšší cenu. Netflix příchod dalších streamovacích služeb vidí jako pozitivní věc. Jako velký boj ostatně vstup Apple TV+ na trh nevidí ani Tim Cook. 

Apple TV+

Apple TV+ dělá od svého uvedení na trh v listopadu 2019 velké vlny. Apple TV+ se rychle stává jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb na trhu – od vytváření oceňovaných pořadů až po poskytování stále se rozšiřující knihovny obsahu divákům.

Jednou z nejatraktivnějších funkcí Apple TV+ je její původní obsah. V rámci streamovací služby vznikly některé z kritikou nejoceňovanějších pořadů posledních let, například The Morning Show, Ted Lasso a See. Tyto pořady byly oceňovány pro své poutavé děje, kvalitní produkci a silné herecké výkony. A s řadou nadcházejících projektů se zdá, že Apple TV+ bude pokračovat ve své úspěšné sérii.

Kromě původního obsahu nabízí Apple TV+ také působivý výběr filmů a televizních pořadů od největších hollywoodských jmen. Streamovací služba obsahuje tituly od takových tvůrců, jako jsou Steven Spielberg, Oprah Winfrey, J. J. Abrams a další. Díky této působivé nabídce nabízí Apple TV+ divákům bohaté možnosti zábavy.

Apple TV+ navíc usiluje o to, aby divákům poskytovala bezproblémový zážitek ze streamování. Streamovací služba nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní, které divákům umožňuje snadno vyhledávat a sledovat jejich oblíbené pořady a filmy. A díky aplikaci Apple TV+ mohou uživatelé ke streamovací službě přistupovat na různých zařízeních, včetně iPhonů, iPadů a televizorů Apple.

Díky rostoucí knihovně původního obsahu a působivému výběru filmů a televizních pořadů se Apple TV+ rychle stává jednou z nejoblíbenějších streamovacích služeb na trhu. Díky svému závazku poskytovat divákům bezproblémový zážitek ze streamování chce Apple TV+ pokračovat ve svém úspěchu i v příštích letech.

Apple TV – zisk

Apple TV byla úspěšná jak z hlediska hardwaru, tak softwaru, a společnost nyní sklízí plody tohoto úspěchu. Ve své poslední finanční zprávě za čtvrtletí končící v září Apple vykázal rekordní příjmy z Apple TV ve výši 6,6 miliardy dolarů.

Za úspěchem Apple TV stojí především skutečnost, že zákazníkům nabízí širokou škálu streamovaného obsahu, od filmů a televizních pořadů až po sportovní přenosy a hudbu. Zařízení má také řadu aplikací, včetně vlastních služeb Apple Music a Apple TV+.

Kromě toho se Apple TV stala hitem mezi vývojáři, kteří pro ni mohli vytvářet inovativní aplikace. To přispělo ke zvýšení popularity zařízení a bylo jedním z hlavních faktorů jeho úspěchu.

K úspěchu Apple TV přispěla také skutečnost, že je relativně cenově dostupná. Cena zařízení se pohybuje kolem 179 dolarů, což je výrazně méně než u většiny konkurentů. To přispělo k tomu, že se zařízení stalo pro zákazníky atraktivnějším, a přispělo to k jeho dobrým prodejním výsledkům.

Úspěch Apple TV svědčí o schopnosti společnosti vytvářet inovativní produkty, které zákazníky oslovují. Zařízení významně přispělo k celkovému růstu a ziskovosti společnosti a zdá se, že zůstane klíčovou součástí produktové řady společnosti Apple i v příštích letech.