Apple uvádí trailer na seriál Little America, který představuje začátky nového života emigrantů

Před týdnem Apple zveřejnil datum premiéry a krátké synopse nového seriálu Little America, nyní se k tomu konečně připojil i plnohodnotný trailer. Ten slibuje nahlédnutí do života mnoha lidí z různých kulturních a společenských kontextů, přičemž všechny spojuje důvěra v otevřenost Spojených států. Zde se snaží najít nový domov, spřízněné duše a východiska z těžkých životních situací.

„Jen v Americe…“ jsou první slova, které v upoutávce zazní. Následují je promluvy několika nově příchozích. „…může existovat tak dokonalá hra – baseball,“ říká jeden z nich. Další „zemi nekonečných možností“ demonstruje na zvláštních kombinacích jídla: „Hamburgery, cheeseburgery, cheeseburgery se slaninou a chilli, všechno se vším – to jde jenom v Americe.“

Spojené státy patří k vyspělé, liberální zemi, kde jsou ale zároveň stále velmi aktuální problémy s rasisme, homofobií nebo xenofobií. Přesto si uchovávají automatickou spojitost s potenciálem umožnit téměř komukoliv žít, jak je pro něj přirozené a uspět. Antologický seriál Little America se v každé epizodě zaměří na příběh jiného člověka, který se snaží tyto ideály naplnit.V jednotlivých dílech se tak diváci budou moci setkat například s Nigerijcem s láskou ke kovbojům, dívce z Mexika pokoušející se proniknout do světa kompetitivní hry squashe a homosexuálem ze Sýrie hledajícím místo, kde bude přijat takový, jaký je. Značnou část rolí pochopitelně ztvární spíše méně známí herci, objeví se ale například také Zachary Quinto a Mélanie Laurent.

Velká část tvůrců seriálu jsou komici nebo za sebou mají práci na komediálních projektech. Také sama Little America bude obsahovat hlavně vřelé příběhy s humorem, ukazující často těžké životní změny v pozitivním, ambiciózním náhledu.  Celá první řada vyjde 17. ledna.

Před pár dny Apple zveřejnil nové informace také k dalšímu seriálu, jehož trailer vyšel už před časem. Jedná se o komediální Mythic Quest: Raven’s Banquet, odehrávající se ve světě herních vývojářů a mající tak potenciál zaujmout například publikum úspěšného Silicon Valley od HBO. Všech devět dílů první řady budou moci předplatitelé Apple TV+ zhlédnout od 7. února příštího roku.