Pětihodinový film na jedno nabití. Apple pomocí iPhonu 11 Pro natáčel skvostná díla v petrohradské Ermitáži

Amatérští i profesionální kreativní tvůrci vzali své nejnovější jablečné telefony do mnohdy náročných míst. Jedním z důkazů může být i krátký spot vyobrazující rozpálenou Nevadu. Nehledě na to, že s nimi točily i hudební videoklipy předních popových zpěvaček. Nejnovější dílo je však zcela jiná liga.

Protože Apple podprahově vyzdvihuje dobrou výdrž baterie nových iPhonů 11 Pro, která má v případě verze s přídomkem Max vydržet až o pět hodin více než předchozí model XS Max, jejich sílu ukazuje v novém videu. To představuje prostory slavného ruského muzea Ermitáž v Petrohradu, jež patří k jednomu z největších na světě.

Trojici čoček zaměřuje na až 45 galerií, 588 děl a také živá představení, která se v Ermitáži odehrávají. Fascinující na tom je, že celé video má přesně 5 hodin, 19 minut a 46 vteřin.

Tato stopáž navíc byla pořízena na „jeden zátah“ – Apple tedy v průběhu natáčení jedněch z nejzásadnějších děl v historii ani jednou iPhone nenabíjel a vše zvládl na jedno nabití. A podle všeho ještě zbylo 19 procent.

Celý film je k dispozici přímo na YouTube a zájemci si mohou jeho soundtrack, který pomalé přechody a záběry na skvostné obrazy doplňuje, poslechnout i na Apple Music.

Muzeum Ermitáž v Petrohradě

Státní Ermitáž v ruském Petrohradě je jednou z nejvýznamnějších uměleckých a kulturních institucí na světě. Muzeum bylo založeno v roce 1764 Kateřinou Velikou a ve svých šesti budovách uchovává více než 3 miliony uměleckých děl a předmětů kulturního zájmu. Muzeum se skládá ze Zimního paláce, Malé Ermitáže, Staré Ermitáže, Nové Ermitáže, Ermitážního divadla a Menšikovského paláce.

Sbírky Státní Ermitáže pokrývají širokou škálu témat, od staroegyptských a řeckých artefaktů až po moderní umění. Muzeum se může pochlubit sbírkou více než 500 000 malířských a sochařských děl, včetně děl Rembrandta, Vermeera a Rafaela. V muzeu se nachází také rozsáhlá sbírka mincí a medailí a také nábytku a šperků.

Hlavní budovou Ermitáže je Zimní palác, který je nejoblíbenější atrakcí. Nachází se zde největší sbírka obrazů, soch a uměleckých děl a je zde také umístěna knihovna a archiv muzea. V Malé Ermitáži se nacházejí soukromé sbírky rodiny Romanovců, včetně děl Leonarda da Vinciho, Michelangela a Rafaela, a také slavná Jantarová komnata.

Ve Staré Ermitáži se nachází sbírka antických řeckých a římských soch a v Nové Ermitáži sbírka evropského a asijského umění. V Divadle Ermitáže se nachází klasická opera a v Menšikovském paláci je umístěna muzejní sbírka porcelánu a keramiky.

Státní Ermitáž je návštěvníkům otevřena celoročně a nabízí řadu vzdělávacích a speciálních akcí, jako jsou komentované prohlídky, přednášky a koncerty. Je to jedno z nejnavštěvovanějších muzeí na světě, které musí navštívit každý, kdo se zajímá o umění a kulturu.