Barvy, výkon, ověřený vzhled a atraktivní cena. Mladý designér láká na nový iPhone 9

Vždy, když se blíží zásadní nový produkt od Applu, reagují na to fanoušci po svém. Jedni netrpělivě pročítají všechny dostupné informace a odpočítávají poslední dny do odhalení, druzí se naopak profilují do zaměstnanců marketingového oddělení firmy a navrhují různé reklamní grafiky i spoty, jak by si novinku představovali. A protože se blíží nástupce iPhonu SE, přichází i další kreativní fanouškovské akce.

Designér Mauro Battino vytvořil nové video, které slouží jako propagační reklamní spot pro takzvaný iPhone 9, jenž má sloužit jako vstupní model do světa jablečných telefonů a pro některé může znamenat dobrou alternativu k oblíbenému modelu SE. A byť jde o nadšenecké video, které nemá s profesionální prací týmu z Applu formálně nic společného, dává zajímavou představu, jak může nový stroj vypadat.

Battino vsadil na barvy, což je patrné hned z úvodního obrázku, a patrně se tak inspiroval jednou z tapet, která byla poprvé součástí iPhonu X. Dále vyobrazuje nový iPhone v různých dynamických pohybech a navozuje hravou atmosféru, jež má částečně symbolizovat i dostupnost tohoto zařízení. Podle odhadů se totiž novinka bude pohybovat okolo 14 tisíc korun, byť definitivní cena není známá.

Foto: ConceptsiPhone/YouTube

Co je ovšem nejdůležitější: i Battino věří, že „entry model“ prakticky zrecykluje design původního iPhonu 8, což je téměř stoprocentní. Apple patrně nebude vymýšlet žádný nový design, ale vsadí na ověřenou strukturu z tučnými rámečky nad a pod 4,7palcovým displejem, čímž ušetří značné náklady na vývoj. I skleněná záda budou v podobných linkách, i když se očekává, že přijdou v kouřovém kabátku.

Ve videu je pak vyzdvihována i pokročilá kamera (pravděpodobně na jednočočkové bázi) a výkonný procesor A13 Bionic, který tepe v iPhonech 11, respektive 11 Pro. Podle očekávání nepočítá ani s Face ID, technologií na bázi snímání obličeje, která bude nahrazena Touch ID pro otisk prstu.Co se týče vydání, mluví se o březnu tohoto roku. Výrobu v Číně však aktuálně limituje šířící se typ smrtelného koronaviru, který má na svědomí smrt desítek lidí a zatím neexistuje efektivní léčba. Z toho důvodu Apple v této zemi uzavřel všechny kanceláře a továrny a není jisté, zda se vydání nového telefonu stihne včas.