Bez čekání na SMS. Air Bank zavádí potvrzování plateb na internetu i přes Touch ID nebo Face ID

Online placení je dnes naprosto běžným způsobem, jak rychle a nenáročně uhradit objednané zboží z internetu. Ve většině případech však tato možnost obnáší i několik bezpečnostních autorizací, především pak potvrzení transakce na základě jednorázového kódu, který dorazí ve formě textové zprávy na váš telefon.

Nejde o nijak zvlášť otravný postup: zkrátka jen z vašeho zařízení opíšete několikamístný číselný kód do platební brány, pomocí něhož se platba ověří a uskuteční. Ostatně třeba iOS již dokáže na mobilních zařízeních tyto číselné klíče vypisovat do příslušného pole zcela automaticky, byť to nemusí platit vždy.

Air Bank to nicméně již několik let řadí do škatulky nemoderních metod a pro potvrzování platebních příkazů zadaných v internetovém bankovnictví mohou klienti využívat autorizaci prostřednictvím aplikace My Air. Buď pomocí Touch ID, nebo skrze Face ID (v případě nutnosti i kódu).

Nyní tuto možnost překlápí i pro transakce na internetu, což znamená, že klienti Air Bank mohou využívat potvrzování na základě aplikace u online platebních bran. Není tedy nutné čekat na příchod textové zprávy s kódem, ale zkrátka jen vzít iPhone (respektive jakýkoliv jiný telefon) a vše autorizovat přímo z displeje.

„Naši klienti si potvrzování pomocí mobilní aplikace oblíbili už u plateb zadávaných v internetovém bankovnictví. A sami se nám ozývali, abychom místo nutnosti stále přepisovat kódy z SMS zavedli tento jednoduchý způsob i pro potvrzování plateb kartou na internetu. Přece jen kartou na internetu mnoho z nich platí mnohem častěji, než zadávají klasické platební příkazy,“ dodává Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Celá funkce pak může dobře posloužit i těm, kteří My Air ve svých telefonech vůbec nevyužívají, ale naopak jim přijde užitečné potvrzovat platby z jejich displejů. K tomu je možné aplikaci přepnout do omezeného režimu, kdy z My Air nepůjdou odesílat žádné peníze, ale autorizační funkce zůstane zachována. Klienti bez aplikace mohou i nadále spoléhat na SMS.