BÍLINA: Vstupné na koupaliště se zdraží dlužníkům

Napsal Redakce (ms) – Čtvrtek, Květen 24, 2018 · Napsat komentář 

Zapotřebí je však zařídit si průkaz na slevu, který bude vydán zdarma. “Rada města rozhodla o navýšení ceny vstupného na koupaliště pro letošní rok pro dospělou osobu. Navýšení se však bude týkat pouze těch, kteří si nevyzvednou průkaz na slevu. Průkaz nemohou získat lidé, kteří dluží za odpad a také obyvatelé jiného města či obce,” vysvětlila vedoucí finančního odboru Michaela Vršková.

V loňském roce zaplatila dospělá osoba za vstup 60 korun, letos zaplatí 120. Průkaz ji však bude opravňovat k padesátiprocentní slevě, tudíž se výše vstupného nezmění.

Vstupné 40 korun pro děti a 30 korun pro handicapované s průkazkou ZTP a ZTP-P a jejich doprovod zůstává nezměněné.

Obyvatelé města, kteří zde mají trvalé bydliště, mohou požádat o vydání průkazu na slevu ze vstupného na Městském úřadu Bílina v hlavní pokladně. Průkaz bude vydán po ověření bezdlužnosti k 31. 12. 2017 k místnímu poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Průkaz na slevu bude platný na rok 2018. Po předložení průkazu na slevu budou pokladní na koupališti požadovat k předložení platný občanský průkaz, případně jiný průkaz s fotografií, na kterém bude možné ověřit totožnost daného občana, aby nedocházelo ke zneužití slevy.

Koupaliště se veřejnosti otevře 1. června.