BMW X5 na nových špionských fotkách

Chystané SUV mnichovského výrobce prémiových aut bylo opět uloveno. BMW odhodilo většinu maskování a ukázalo svoji tvář. Máme pro vás další špionské fotky nové X5.

Auto si zachovalo konvenční tvary

Ve stylu sedmičky

Vypadá to, že dlouho očekávaný facelift BMW X5 se inspiroval připravovanou vlajkovou lodí X7. Typické „bavorácké“ ledvinky značně narostly. Dominují tak celé přední části maskované X5. Fotografové Autoblogu ulovili SUV řady pět už v listopadu. Tehdy měla testovací mula víc ochranných prvků s výřezem pro sání a radar.

Masivní ledvinky

Podobný design obou modelů naznačuje, že X7 převezme místo krále v mnichovském portfoliu. Nicméně kdo si koupí X5, nebude mít pocit jako by řídil „horší“ model. Kromě sedmimístné verze plánují Němci také pětimístnou ultraluxusní konfiguraci. Nová generace dostane pravděpodobně vysoce adaptivní platformu CLAR. Auto bude větší, ale nové základy umožní technikům snížit hmotnost. Prostor pro posádku by měl také narůst.

Nová LED světla

Decentní změny

Zbytek karoserie si drží tradiční tvary. Její části kryje už jen tenká maskovací folie. Prototyp technici vybavili hlavními LED světlomety a mlhovkami. Tvar zadních světel naznačuje přepracování pátých dveří. Každopádně žádný velký rozdíl oproti současné generaci nečekáme. Zadní část se mírně sváží. Nová X5 tak vytváří hladší dojem. Masivní D sloupek by mohl ovlivnit výhled dozadu. To by měly vyřešit nadupané asistenční systémy.

Přepracovaná zadní světla

Pod kapotou budou alespoň v americké specifikaci pracovat přeplňované šestiválce a osmiválce. Vrcholová verze M, neboli M50i by měla dostat dvojitě přeplňovaný vidlicový osmiválec s objemem 4,4 litru.  Jistou nápovědu najdeme v zadních integrovaných koncovkách výfuku. Výrobce nabídne pravděpodobně i Plug-in hybridní variantu. Oficiální představení plánuje BMW už letos.

Současný model BMW X5

Foto: CarPix, Autoblog