Bývalý šéfdesignér Applu Jony Ive věnuje 130 tisíc dolarů na výsadbu ovocných sadů pro britské školy

Apple měl vždy velmi pozitivní vztah k životnímu prostředí, což je možné pozorovat například na nových recyklačních metodách hliníku nebo důrazu na používání obnovitelné energie. V oblibě má také zeleň, která se hojně objevuje v nových Apple Storech a výrazně doplňuje i Apple Park (konkrétně devíti tisíci stromy), na jehož vzhledu se podílel tehdejší dvorní designér Applu Jony Ive.

O něm bylo naposled slyšet, když ho Apple oficiálně odstranil z webové sekce vedení společnosti. To bylo jen formálním potvrzením, že jeden z nejvlivnějších industriálních designérů moderní doby brány cupertinského giganta opouští, aby se zaměřil na vlastní iniciativy pod novým studiem LoveFrom. Stále však v sobě zanechal sociální i ekologický cit.

Ive daroval 130 tisíc dolarů (v přepočtu téměř tři miliony korun) na výstavbu ovocných sadů pro školy ve Velké Británii, aby podpořil novou iniciativu Be A Tree Angel, která si klade za cíl podpořit sázení zeleně a zvýšit povědomí o důležitosti stromů.

„Miluji, když můžu sedět v jejich stínu. Vybudování parků a sadů byl jedním z fundamentálních nápadů během návrhů Apple Parku. Možnost přispět na tento projekt, který je tak blízký mému srdci, je báječná,“ dodává osoba, která stála za designem prvního iMacu, iPodu nebo iPhonu.

Co se týče darované částky, měla by stačit na výstavbu až jednoho tisíce sadů. Do celé iniciativy se zapojují i jiní, například multimilionář a vlastník řetězce restaurací The Ivy Richard Caring či podnikatel Alan Sugar. Podporu vyjádřil i premiér Boris Johnson.

Foto: Apple