Celníci odhalili několik případů nelegální přepravy minerálních olejů na Teplicku

V období od 22. do 30. března odhalili celníci při silničních kontrolách v příhraničí na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů a zajistili 1 956 litrů této kapaliny.

Řidič zelené dodávky, kterého si hlídka vytipovala nedaleko Dubí, převážel na ložné ploše IBC kostku a v ní 980 litrů topného oleje.

V útrobách další kontrolované dodávky celníci objevili dvě nádrže z nákladního vozidla a v nich 716 litrů načervenalé olejovité kapaliny.

Řidič, kterého celníci kontrolovali nedaleko obce Krupka, převážel v kombíku 260 litrů minerálních olejů pro změnu v plechových kanystrech. Všichni tři odhalení řidiči nebyli schopni předložit doklady prokazující zdanění vybraných výrobků podle zákona o spotřebních daních.

Celníci kontrolovali i lihové pásky, jejich pravost, úhradu spotřební daně, ztotožnění dokladů ke zboží a prokázání nabytí lihovin. V pěti provozovnách typu večerka (v Bílině, Litoměřicích, Šluknově, Rožanech a Markvarticích) zajistili celníci 111 lahví (54,7 litrů) lihovin různých značek, u kterých prodejci nebyli schopni doložit jejich řádné zdanění.

Během akce natrefily hlídky celníků i na 11 dlužníků, jejichž nedoplatky činily dohromady více než 30 tisíc korun. Tři z nich svůj dluh na místě celníkům uhradili, ostatní si odnesli složenku.