Celníci změří své síly v běhu již tento víkend na Doubravce

Koná se zde 34. ročník Mistrovství Celní správy ČR v bězích, které je již sedmnáctým rokem zařazeno do kalendáře Evropské celní sportovní asociace (ECSA).

Sportovní akce, kterou Celní úřad pro Ústecký kraj pořádá pod záštitou ministryně financí ČR ve spolupráci s Klubem celníků a závodní odborovou organizací, nabrala tak velkých rozměrů, že do teplického hotelu Panorama dorazí více než osmdesát běžců, z toho 32 žen.

Kromě zástupců krajských celních úřadů reprezentujících českou celní správu se běžeckých přeborů zúčastní i čtyřicet zahraničních kolegů z 11 evropských zemí (Spojené království, Belgie, Nizozemsko, Lucembursko, Německo, Norsko, Švédsko, Finsko, Litva, Lotyšsko a Slovensko).

Páteční podvečer absolvují běžci na rozehřátí celnickou míli, tedy trať dlouhou 1 600 metrů. Hlavní běžecký závod na 10 kilometrů nazvaný symbolicky „Krušnohorská desítka“ odstartuje generální ředitel Celní správy ČR v sobotu v 10:30 hodin.

Uvidíme, jak se v silné konkurenci zahraničních kolegů povede na desetikilometrové krosové trati kolem Doubravky českým běžcům, celníkům.