Cesta změny se podílí na vzniku koordinační rady stran

HRADEC KRÁLOVÉ – Základ spolupráce ve formě koordinační rady všech šesti subjektů se dnes odpoledne dohodli vytvořit zástupci uskupení, které spojují výchozí hodnoty a principy. Cesta změny (CZ), Evropští demokraté (ED), Liberální reformní strana (LiRA), hnutí Nezávislých (NEZ), Občanská demokratická aliance (ODA) a Volba pro města (VPM) zvolili Jana Kasla, předsedu Evropských demokratů, jednomyslně mluvčím.

Dvouhodinová diskuse se zabývala společnými cíly a postupem, který vychází se záměru posílit při přípravě společných projektů, jakým je například příprava na referendum do Evropské unie (EU). Všechny politické strany, které jsou připraveny samotný dokument podepsat 11. dubna v Praze, spojuje zájem vstoupit do EU, ale i další témata, jakými jsou například prosazování práva, boj proti klientelismu, fiskální reforma a podpora menšin. „Vždy jde o konkrétní témata,“ několikrát zmínil Jan Kasl.

Politická dohoda je otevřena i dalším uskupením, která sdílejí podobné principy a politickou kulturu. Jiří Lobkowicz, předseda Cesty změny (CZ), označil výsledek hradeckého jednání za krok správným směrem. „Rekonstrukce pravice má v Janu Kaslovi správného muže na správném místě,“ řekl Lobkowicz.