Cestujete do zahraničí? Google Mapy umí říct názvy cizích měst

Chcete cestovat, ale neumíte jazyk? Neschopnost mluvit místním jazykem je pro většinu možná tím nejvíce frustrujícím zážitkem na cestách. Chcete se někam dostat, musíte se ptát kolemjdoucích a většině z nich stejně nerozumíte nebo naopak nechápou, kam se chcete dostat. S novou funkcí v Mapách Google už však nemusíte jména míst překládat.

Google do Map Google nyní přináší i Překladač Google. Pomocí této nové funkce Vám Google Mapy pomohou vyslovit jména a adresy míst.

Použití funkce Google Překladače v Mapách

Funkci překladače v Mapách můžete zapnout stisknutím nového tlačítko reproduktoru vedle názvu místa. Google říká, že technologie převodu textu na řeč automaticky detekuje jazyk, který telefon používá, aby určila, na která místa budete potřebovat pomoc s překladem.

Pokud máte jazyk v telefonu nastaven na češtinu a hledáte místo v Japonsku, v Mapách se vedle cíle automaticky zobrazí tlačítko reprodukturu.

Pokud však potřebujete přeložit více věcí a ne jen název místa Vašeho cíle. Stačí stisknout tlačítko „Další překlady“. Tím. spustíte Překladač Google a můžete pokračovat v překládání své konverzace.

Funkce překladače v Mapách bude tento měsíc spuštěna na platformě Android s podporou 50 jazyků.