Chci mluvit s lidmi jasně a konkrétně, vím, že si to zaslouží

Známá ostravská podnikatelka Nataša Hradecká, majitelka kadeřnického Salónu Naďa, usiluje o křeslo senátorky s jasným sdělením: „Chci mluvit s lidmi jasně a konkrétně, vím, že si to zaslouží.“ Hradecká kandiduje za Cestu změny (CZ) jako nezávislá. „Smysl své práce vidím v regionu, pro který chci vydobýt lepší podmínky nejen pro podnikání, ale i pro obyčejné lidi. Svou kampaň jsem připravena vést z očí do očí!“ dodává rozhodně.

V Karviné se o důvěru voličů uchází Vavřinec Fójcik, který je veřejnosti znám jako místopředseda vládní Rady pro národnostní menšiny. „Chci hájit svobodu, práva a toleranci všech lidí v karvinském regionu,“ říká. „Mám k tomu dostatek odvahy, schopností i životních zkušeností,“ doplňuje. Jeho krédo zní: „Budu vaším ombudsmanem!“ Cesta změny hodlá podpořit kampaň obou kandidátů do Senátu v řádu tisíců korun.

TIP: Jak funguje půjčka ihned na účet, půjčka bez registru a doložení příjmu nebo půjčka bez papírů?

Transparentně na radnici

Společnou kandidátku do zastupitelstva města Ostravy staví CZ společně s ODA. Volební koalice obou stran s názvem Demokraté pro Ostravu chce razantně otevřít diskusi nad strategickým interaktivním dokumentem „Budoucnost města“. Alexej Beránek, předseda městské organizace ODA, soudí, že prvním předpokladem pro dobré fungování zastupitelstva musí být průhlednost chování politiků.

„Všechny položky rozpočtu města musí být jasně obhajitelné. Nesmí tam být žádné černé díry,“ říká Jaroslav Řeha, místopředseda krajské organizace CZ a lídr ostravské kandidátky. Zdeněk Verner, předseda organizace CZ, zdůrazňuje, že tu dochází k jasnému propojování politických a ekonomických lobby – zvláště u ČSSD a ODS.

Cesta změny v Moravskoslezském kraji rovněž staví plnou kandidátku v Krnově. Čeněk Tvrdoň, lídr krnovské kandidátky CZ, považuje za otřesné chování a postoje krajského zastupitelstva, které nedávno odsunulo zásadní rozhodnutí o výstavbě vodního díla v Nových Heřminovách. „Je to sprostý alibismus,“ říká Tvrdoň. „O svých problémech si musíme rozhodnout zde, a nikde jinde – to v Praze nikdo nerozhodne,“ soudí Tvrdoň. Kontroverzní výstavba vodní nádrže, která má zaplavit obec Nové Heřmanovice, rozdělila občany na dva tábory.