Čínská kopie Lamborghini Urus stojí jen 330 tisíc

Pokud člověk miluje tvary superrychlého Lamborghini Urus, ale nemá 4,5 milionu korun, nemusí zoufat. Čínská automobilka Huansu odhalila jeho levnější kopii, která stojí třináctkrát méně. Pokud člověku nevadí mnohem slabší motor a fakt, že jde o plagiát.

Automobilka Huansu spadá pod křídla korporátu Baic. Jméno výrobce se překládá jako „kouzelná rychlost“. Auto má kódové označení C60, ale na jeho zádi je nápis Hyosow. Téměř 90 % čelních tvarů SUV okopírovala čínská automobilka Huansu od italského Lamborghini.

Čínské Lamborghini

Silueta karoserie i masky chladiče je téměř totožná s originálem. Podobně vypadají i hlavní světla. Čínští konstruktéři je vylepšili LED technologií. Masivní šestiúhelníkovou masku plemenného býka nahradily v kopii podélné lamely.

Agresivní boky Číňané vyměnili za ploché tvary připomínající lopatu. Vzadu nejsou ventilační výdechy a dvojité koncovky výfuků po stranách. Velká zadní světla Hyosowu mají podobné úhly ostrého lomu, ale nejsou tak skvostné jako úzké LED lampy Lamborghini Urus. Pod nárazníkem chybí přítlačný difuzor.

Pod kapotou čínského Urusu pracuje zážehový čtyřválec, který naladili technici na necelých dvě stě koní. Oproti originálnímu SUV je C60 mnohem praktičtější. Nabízí totiž pět nebo sedm míst k sezení. V neposlední řadě nelze opomenout cenový rozdíl.

Zatímco Lamborghini Urus stojí 4,5 milionu korun, za Huansu Hyosow dá člověk v přepočtu zhruba 330 tisíc korun. Ačkoli jde o konkurenceschopný počin, alespoň cenou, je jasné, že to nějak ovlivní prodeje supersportovního SUV s italsko-německými geny. Auto se bude prodávat jen na čínském trhu.