Čtvrtý Jimny zůstane off-roadem. Má rám a klasický design

Vyznavači kompaktních off-roadů se po 20 letech dočkají nové generace modelu Suzuki Jimny. Japonský výrobce uvolnil první oficiální fotografie. Nový Jimny bude mít opět krabicový vzhled, základní žebřinový rám a redukci, barevnou paletu rozšíří výrazné laky. A to není zdaleka všechno.

Nejde o žádný retro vzhled, výrobce ukázal plně účelové auto. V nabídce se pro japonský trh objeví také verze bez rozšířených blatníků. Useknutá zadní část umožní snadnou manipulaci s nákladem. Nevýhodu při parkování na ulici mohou představovat páté dveře, které se tradičně otevírají do boku.

Nový Jimny

Interiér si i po modernizaci zachovává původní vzhled. Pouze obrazovku multimediálního systému přesunuli návrháři nahoru. Otočné ovladače ventilace jsou podobné jako v Dacii Duster. Díky použitým materiálům působí vnitřek robustně, stačí se podívat na plasty palubní desky. Výrobce zatím neodtajnil specifikace motorů.

V Evropě se však předpokládá nasazení litrového tříválce a čtyřválcové čtrnáctistovky BoosterJet. Suzuki Jimny dostane žebřinový rám, tříbodové zavěšení tuhých náprav, připojitelný pohon 4×4 a přídavnou redukční převodovku. Mluví se také o hybridním pohonu. Automobilka Suzuki oznámila, že se od roku 1970 do března letošního roku prodalo přes 2,85 milionu kusů modelu Jimny.