Dacia odhalila novou generaci SUV Duster

Fenomén. Tak by se dalo nazvat SUV Dacia Duster, které se na některých trzích prodává jako Renault Duster. Za sedm let se ho prodalo víc než dva miliony kusů. Dnes je nabízeno na stovce trhů. Jak bude vypadat jeho nová generace? Automobilka zveřejnila fotky a video.

Úspěch Dusteru je založen na velmi přijatelné ceně a technice, která si umí v případě verze 4×4 poradit i s relativně těžkým terénem. Současný model, který je postaven na podvozku předchozí generace Nissanu X-trail, se v základní ceně vejde pod 260 000 korun.

Dacia informacemi k Dusteru 2018 šetří

Nový Duster má mohutnější přední masku. Rumunská automobilka pod křídly francouzského Renaultu nepustila moc informací k novince. Přepracována byla karoserie, i když si ponechala charakteristický povedený tvar Dusteru. Pro zvýraznění nových proporcí Dacia vybrala novou oranžovou barvu, kterou nazvala podle nejsušší chilské pouště na světě Atacama.

Čelní sklo se stěhovalo

Novinková maska chladiče se rozšiřuje směrem k světlometům umístěným v rozích karoserie a opticky tak nový Duster rozšiřuje. Větší, matně chromovaná spodní část nárazníku podtrhuje dobrodružnou povahu vozu a je odolná proti poškrábání.

Čelní sklo bylo v porovnání se současným modelem Duster posunuto o 10 centimetrů dopředu a má větší sklon. Kabina je díky tomu delší a působí prostorněji. Nové hliníkové podélné střešní ližiny navazují na linii čelního skla. Nový bude i interiér, kde konstruktéři využili kvalitnější materiály.