Další drogový dealer z Teplic dopaden

Na základě poznatků získaných od plzeňských kolegů z Národní protidrogové centrály začali kriminalisté z teplického TOXI týmu sledovat podezřelého muže, který měl dalším osobám prodávat drogy.

Několikatýdenní operativní činností se informace potvrdily, ukázalo se, že 44letý muž z Teplic prodával pervitin 33letému muži, který si pro něj jezdil až z Mladoboleslavska a také 41letému muži z Ústí nad Labem.

Zájemci si pro drogy jezdili několikrát do měsíce a nebyli to žádní troškaři. Nejmladší muž si od prodejce postupně koupil asi tři sta gramů pervitinu, narkoman z Ústí si k němu jezdil pro drogy po dobu pěti měsíců přibližně jednou týdně a vždy si odvezl 15 až dvacet gramů. Kriminalisté zažádali o předběžný souhlas se zadržením podezřelých a také o příkaz k domovní prohlídce bytu muže, který pervitin zájemcům dodával.

V jeden březnový den sklapla past, kriminalisté se dozvěděli, že si oba zájemci ten den pro drogy přijedou a chystali se k velké realizaci. Muže z Mladé Boleslavi, který si od dealera koupil deset gramů pervitinu, zadrželi na Benešově náměstí, když se chystal nastoupit do autobusu jedoucího do Prahy.

Muž z Ústí byl zadržen ihned po zakoupení pěti gramů drogy, stejně jako dealer, který mu ho prodal. Při domovní prohlídce našli kriminalisté v obývacím pokoji krabici s několika sáčky, ve kterých bylo přibližně 80 gramů pervitinu a zajistili obálky s více jak čtvrt milionem korun v hotovosti.

Všichni tři muži už byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podezřelí, kteří drogy kupovali, jsou stíháni na svobodě a hrozí jim tresty odnětí svobody na dva až deset let.

Stejný trest hrozí i v minulosti jedenáctkrát odsouzenému muži, který jim pervitin prodával, vzhledem k tomu, že už byl souzen i pro protiprávní jednání související s omamnými a psychotropními látkami, bude na soud čekat ve vazbě.