Deky na bonding zlepší komfort v péči o novorozence a maminku na porodním sále

MUDr. Patrik Hitka, Ph.D., přednosta ústecké neonatologické kliniky poděkoval za podporu a nákup dek řediteli zdravotní péče ústecké Masarykovy nemocnice MUDr. Josefu Liehnemu a zdůraznil význam bondingu jak pro matku, tak pro novorozence.

„Jsem velice rád, že naše neonatologická klinika se snaží o zlepšování nabídky svých služeb maminkám a miminkům, které se narodí v největší porodnici Ústeckého kraje. Snažíme se neustále zlepšovat prostředí naší porodnice i oddělení fyziologických novorozenců, kde připravujeme kompletní obměnu nábytku a sociálních zařízení.

Bondovací deky, které budeme používat jako třetí v republice, jsou krásné a velmi příjemné a určitě napomohou v procesu utváření vazby mezi matkou a dítětem bezprostředně po narození. Děkuji všem pracovníkům kliniky, kteří s touto myšlenkou pro Masarykovu nemocnici přišli a dokázali jí v krátké době zrealizovat,“ řekl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

Deky na bonding Neonatologické klinice Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., věnovala Eva Řežábková z firmy Neobed. „Ze zkušeností porodních asistentek víme, že je velmi složité udržet novorozenci při bondingu na porodním sále tělesnou teplotu.

Proto se naše firma Neobed začala velmi intenzivně věnovat této problematice a přizpůsobila deky Neobed potřebám novorozence a matky. Deky Neobed na bonding o velikosti 70 x 80 centimetrů jsou  bez kapuce, aby maminka viděla na své miminko. Deky jsou hřejivé, jemné, odvádí vlhkost, udržují teplo a zahřejí. Látka, která je použita na Neobed deky, má Atest pro děti do 3 let, který se obnovuje každé 3 roky,“ doplnila Eva Řežábková.

Bonding je prvotní vazba utvářející vztah mezi maminkou a miminkem. Dítě je přikládáno matce na tělo tak, aby vznikl kontakt kůže na kůži. Novorozenec však nesmí prochladnout. Z jedné strany je ohříván tělem maminky a z druhé je chráněn dekou Neobed.

TIP: K usnadnění komunikace a zasílání dokumentů mezi orgány veřejné správy a fyzickými a právnickými osobami slouží datova schranka. Ta je některým zřízena automaticky, včetně osob, kteří mají pozastavenou živnost.