Deset SUV s největším zavazadlovým prostorem

Každý při výběru SUV preferuje něco jiného. Někdo dává přednost vzhledu, jiný výkonu, další by s autem rád pohodlně cestoval. My jsme se proto zaměřili na SUVéčka, která nabízí dostatek místa v zavazadlovém prostoru. Přinášíme Vám deset SUV, u kterých si lámat hlavu se zavazadly nikdy nebudete.

10. Mercedes GLE SUV – 690 litrů

Foto: Mercedes-Benz

Konkurent pro BMW X5 tady lehce vyhrává, zavazadlový prostor má totiž Mercedes oproti BMW o 40 litrů větší. Zástupce bavorské automobilky se tak do našeho seznamu ani nevešel. Možná očekáváte, že pokud je GLE na desátém místě, potom musí být v žebříčku nutně i jeho větší sourozenec Mercedes GLS. To Vás překvapíme. GLS sice po sklopení sedadel poskytuje víc prostoru než „géeléčko“, ale základní objem kufru má o něco menší.

9. Škoda Kodiaq – 720 litrů

Foto: Škoda

Mladoboleslavský Kodiaq je stále populárnější. Svůj podíl na tom zaručeně má i jeho prostornost. Kodiaq nabízí víc místa než jeho mnohdy větší konkurenti. Díky možnosti posuvu zadních sedadel získáte objem kufru s hodnotou 720 litrů, což je při délce vozu úctyhodné. Navíc po posunutí sedadel mají cestující stále dostatek prostoru na nohy. A přitom Kodiaq patří k nejlevnějším SUV v tomto žebříčku podle velikosti zavazadelníku.

8. Volvo XC90  – 775 litrů

Foto: Volvo

Volvo XC90 patří k úspěšným SUV na trhu. Elegantní exteriérový design a luxusní interiér přitahuje zákazníky. Standardem je u Volva řada bezpečnostních systémů. V případě, že nepotřebujete velký kufr, můžete využít třetí řady sedaček. A i tam si dospělí mohou užít pohodlnou jízdu. To nebývá pravidlem.

7. Peugeot 5008 – 780 litrů

Foto: Peugeot

Peugeot útočí na všech frontách. K novým modelům 2008 a 3008 se přidal robustní Peugeot 5008. Mohli bychom říct, že jde o nafouklou 3008, vzhledově si jsou totiž oba modely hodně blízké. Atraktivní tvary, originální světlomety, chromové doplňky, to vše tyto modely spojuje. Jedna věc je ale diametrálně rozlišuje. Prostor. Přestože 3008 má kufr poměrně prostorný, na 780 litrů objemu, které nabízí 5008, jednoduše nemá.

6. Jeep Grand Cherokee – 782 litrů

Foto: Jeep

Grand Cherokee je bezpochyby nejlépe vypadajícím Jeepem současnosti. Navíc oproti konkurentům v tomto žebříčku má několik odlišností. Zaprvé jako jeden z mála není nabízen se třetí řadou sedadel. Zadruhé díky vyspělé elektronice a pohonu všech kol se dostane v terénu dále, než ostatní zmíněná SUV, o kterých automobilky tvrdí, že mají off-road schopnosti.

5. Range Rover Sport – 784 litrů

Foto: Land Rover

Range Rover Sport je luxusní SUV. Oproti svému většímu bratrovi je přeci jen Range Rover Sport zaměřen na výkon a jízdní vlastnosti při agresivnější jízdě. Proto považujeme prostorný kufr spíš za třešničku na dortu. V případě, že využíváte jen pět sedadel, má široký kufr kapacitu 784 litrů. Mít super výkonné auto s obřím kufrem? Proč ne.

4. Audi Q7 – 890 litrů

Foto: Audi

Pokud chcete praktické a luxusní SUV, nenajdete mnoho lepších než Audi Q7. Přestože je Q7 obří auto, vyniká výbornými jízdními vlastnostmi a rozhodně nepřipomíná nemotorné SUV. Oproti předchozí generaci zcivilnělo a už nepůsobí nabubřelým dojmem. Celkově je potom Q7 velmi výkonným, vzdušným, technologicky nadupaným SUV, které by snad každý rád uvítal ve své garáži.

3. Range Rover – 909 litrů

Foto: Land Rover

Bezpochyby nejluxusnější SUV v našem seznamu. Vrcholné auto značky je nesmrtelným fenoménem. Díky svému jízdnímu komfortu, šířce výbavy a dobré image může s klidem konkurovat velkým sedanům luxusních tříd. Oproti nim má ale Range Rover výhodu, žádný ze sedanů nemá ani zdaleka kufr o objemu 909 litrů. A pokud chcete auto pro rodinu, může to být rozhodující rozdíl.

2. Land Rover Discovery Sport- 981 litrů

Foto: Land Rover

Cenově je nejlevnějším SUV automobilky. Rozměrově pak patří k těm menším. Přesto se ale v žebříčku umístil na druhém místě. Kufr poskytuje spoustu místa pro cestovaní, zavazadla i velké nákupy. Ani nákup nábytku není tabu. Vyniká jízdními vlastnostmi na všech površích a poskytuje svým uživatelům nadstandardní komfort. S nadsázkou bychom řekli: ,, Za trochu peněz spousta parády.´´

1. Land Rover Discovery  – 1137 litrů

Foto: Land Rover

Sláva vítězům, čest poraženým. Umístění tří SUV automobilky Land Rover na stupních vítězů není náhodou. Nový Land Rover Discovery nabízí neskutečných 1137 litrů zavazadlového prostoru a v tomto parametru zdaleka nemá konkurenci. Jednoznačně je jedním z nejvíce praktických rodinných automobilů na trhu. Okázalý vzhled, dobrá výbava i jízdní vlastnosti a vcelku přijatelná cena dělají auto mimořádným. Kromě toho, že si užijete příjemnou a nerušenou jízdu na silnici, je Discovery i schopným off-roadem. Co víc si přát?