Desetiny rozhodly Argentinskou rallye!

Už druhé letošní vítězství v mistrovství světa v rallye vybojoval Belgičan Thierry Neuville. Pilot týmu Hyundai porazil stíhací jízdou v poslední etapě od druhého testu vedoucího Brita Elfyna Evanse.

A byly to na 358 kilometrech osmnácti rychlostních zkoušek pořádné nervy! Evans měl v sobotu v čele pořadí pohodlný náskok jedné minuty. Pak ale jeho Ford Fiesta zdrželi dva defekty a technické potíže. Smůla se mu lepila na paty i ve třetí etapě. Drama vrcholilo v poslední rychlostní zkoušce, do které Brit odstartoval s hubenou rezervičkou šesti desetin sekundy na Neuvillea, který od defektu v první etapě zajížděl stabilně rychlé časy.

Argentinská rallye

Poslední rychlostní zkouškou nazvanou El Condor prolétl osmadvacetiletý Belgičan o víc než sekundu rychleji v porovnání s Evansem. Ten sice ještě v první sekci vedl o celé tři sekundy, ale závěr soutěže mu nevyšel a o vítězství přišel na poslední chvíli. Belgičan Thierry Neuville dokázal vybojovat už čtvrtý triumf v kariéře.

Se ztrátou necelé půlminuty dojel za vítězem třetí Estonec Ott Tänak s Fordem. Úřadující mistr světa Sébastian Ogier skončil hned za ním. Pro francouzského lídra šampionátu a čtyřnásobného rallyového šampiona je argentinská soutěž prokletá. Ještě nikdy tam nevyhrál. Letos k tomu měl po prvním dnu po chybě a technických problémech z úvodního dne daleko. Poprvé v sezóně se tak musel smířit s umístěním mimo stupně vítězů.

Výsledky Argentinské rallye:

  1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:38:10,6
  2. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -0,7
  3. Tänak, Järveoja (Est./Ford Fiesta) -29,9
  4. Ogier, Ingrassia (Fr./Ford Fiesta) -1:24,7
  5. Latvala, Anttila (Fin./Toyota Yaris) -1:48,1
  6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -7:42,7

Průběžné pořadí MS (po 5 z 13 závodů):

  1. Ogier 102
  2. Latvala 86
  3. Neuville 84