Děti z Dětského domova v Duchcově se zapojily do charitativního projektu velikonoční Obchůdky s Albertem

Děti z Dětského domova Duchcov se na velikonoční Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dekorací s jarní tématikou trvala několik měsíců. Nejprve probíhala kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení a vyrábění ozdob.

Nyní si děti vyzkouší i samotný prodej a komunikaci se zákazníky. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si nakládání s penězi v podnikatelském prostředí.

„Děti z našeho dětského domova v Duchcově se i letos s  nadšením zapojily do velikonočního projektu Obchůdky s Albertem. Náš dětský domov se do projektu zapojuje pravidelně již několik let. Děti tak při své přípravě mohly plně využít zkušeností, znalostí a zručnosti z předešlých Obchůdků. Děti výrobu dekorací plánovaly, kalkulovaly ceny, připravovaly si potřebný materiál.

Nejdůležitější byla samotná výroba různých druhů výrobků a dekorací, při které děti spolupracovaly, navzájem si pomáhaly a podporovaly se. Při tvoření si děti užily spoustu příjemných chvil. Děti díky své šikovnosti a píli pro zákazníky vyrobily rozmanité velikonoční a jarní dekorace, jako jsou kraslice, velikonoční věnce, ozdobné zápichy, dekorativní slepičky, ozdobné šperky.

Při výrobě děti využívaly různých materiálů, přírodnin, drátků, korálků. O šikovnosti dětí se můžete přesvědčit na vlastní oči,“ říká Blanka Stádníková, ředitelka Dětského domova v Duchcově.

Malí obchodníci zvládli kompletní organizaci letošních velikonočních Obchůdků a pro své zákazníky připravili nejrůznější výrobky. Podpořit jejich snahu a zručnost nákupem jejich uměleckých výtvorů může naprosto každý.

Lidé si mohou zakoupit například velikonoční kraslice zdobené různými technikami, velikonoční věnce, ozdobné jarní zápichy, zdobené lžičky či originální šperky. Velikonoční Obchůdky s Albertem proběhnou 13. dubna 2019 v obchodě Albert Hypermarket Teplice, Srbická 464.

Za utržené peníze třeba na výlet

Do letošních velikonočních Obchůdků s Albertem se zapojily dvě desítky dětských domovů a neziskových organizací z celé České republiky. Charitativní projekt bude trvat až do 18. dubna. Nadační fond Albert podporuje děti finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň však děti zábavnou formou vzdělává mimo jiné Albert také dbá na zamezení plýtvání potravinami. Od proškolených pracovníků děti dostaly cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu a komunikace se zákazníky.

Utržené peníze z prodeje v Obchůdcích připadnou přímo organizacím a dětem, které se na Obchůdcích podílely. Organizace si za ně budou moci nakoupit potřebné vybavení, zafinancovat volnočasové aktivity pro děti nebo třeba zorganizovat dětem vysněný výlet.

Zákazníci obchodů Albert si tak mohou nejen odnést krásnou jarní výzdobu, ale i podpořit snahu, vzdělávání a jarní volnočasové aktivity dětí ze znevýhodněného prostředí.