Disney+ přichází. Do Česka však silný konkurent Apple TV+ dorazí asi až za rok

Sám Tim Cook řekl, že uvedení streamovací služby Applu nevnímá jako jeho zapojení se do souboje o diváky. Prý není podstatné, jestli někdo může vyhrát a jestli vyhraje a ostatní prohrají, ale jestli se Apple TV+ podaří získat svoje místo na trhu. Vzhledem k tomu, co služba nabízí to nebude jednoduché, obzvlášť s příchodem velmi ambiciózního Disney+.

Služba jedné z největších firem v zábavním průmyslu je okamžitě dostupná na všech platformách Applu a láká na stovky filmů a seriálů.

Ačkoliv je to stále součástí jeho DNA, Disney už dávno není značkou spojenou s ikonickými animovanými postavami nebo pořady pro děti, respektive celou rodinu. Ty se do velké míry přetransformovaly do Pixaru, u jehož prvních velkých úspěchů stál paradoxně Steve Jobs.

Filmy jako Toy StoryV hlavěLedové královstvíJak vycvičit draka jsou jednak velmi oblíbené prakticky u všech věkových skupin a jednak pravidelně získávají ta nejprestižnější ocenění.

Pixar je ovšem pouze malou částí Disneyho. Jeho hlavními značkami jsou v současnosti Marvel a Star Wars, které dohromady naprosto dominují horním příčkám žebříčku nejvýdělečnějších filmů všech dob.

Přímo Disney+ kromě děl dostupných v klasické kinodistribuci bude navíc produkovat exkluzivní seriály s mnohem větším významem pro dané univerzum, než tomu bylo dosud. Třetí fáze Avengers má být zatím nejvíce propojená, takže filmy a seriály se budou vzájemně doplňovat.

Star Wars pak nabídnou asi momentálně hlavní tahák Disney+ z hlediska nového obsahu. The Mandalorian, sledující osudy osamělého válečníka, je totiž prvním hraným seriálem z jejich univerza.

Ačkoliv projekty stojící mimo hlavní dějovou linku Star Wars zatím nebyly příliš úspěšné, seriál doplňující nabídku filmů v kombinaci s několika dalšími velkými značkami může zajistit rychlý růst předplatitelů. Obzvlášť s cenou jen mírně přesahující Apple TV+, 6,99 dolaru za měsíc.

Co se týče nabídky nového obsahu, který předtím nebylo možné nikde jinde vidět, nemá Disney+ proti službě Applu až takový náskok. Jeho jméno je ale s kvalitní zábavou okamžitě spojováno, kdežto první reakce na Apple TV+ nejsou příliš nadšené a možná jsou i důvodem pro odstoupení programového ředitele.

Pro českého uživatele je ovšem situace o něco jiná – Disney+ si bude moci předplatit nejspíš až ke konci příštího roku a to už by mohlo být rozhodování podstatně komplikovanější.